STARSI UCZNIOWIE EDUKUJĄ MŁODSZYCH - AKTORZY z Vd

 

DSC 0091Wszyscy dobrze wiemy, że zima to trudna pora roku ze względu na wszechobecny chłód. Aura zimowa wymusza na ludziach noszenie ciepłych ubrań, picie rozgrzewających herbatek i dbanie o dobrą kondycję naszego organizmu.

Oprócz ludzi są też wśród nas nasi milusińscy, czworonożni przyjaciele, zimowe ptactwo i zwierzaki, które liczą na naszą pomoc. W naszej szkole organizujemyakcje charytatywne, w czasie, których zbieramy karmę i akcesoria dla zwierząt ze schronisk.

 

 

DSC 0093Klasa 5d z wychowawcą przygotowała dla najmłodszych uczniów naszej szkoły profilaktyczne przedstawienie według autorskiego scenariusza pt. „Czworonożni przyjaciele”. Premiera miała miejsce w środę 27.01.16r. Teatrzyk przybliżył dzieciom treści związane z pracą wolontariuszy w schronisku dla zwierząt, pokazał jak ważna jest ich praca by zwierzaki mogły przetrwać zimę. Aktorzy zachęcili do adopcji psów ze schronisk. Zwierzaki te potrafią być bardzo wdzięczne swoim właścicielom i umieją podziękować im swoją dozgonną wiernością i bezinteresowną miłością. Nie bez powodu mówi się, że najwierniejszym przyjacielem człowieka jest zwierzak ze schroniska.

 

Przedstawieniu towarzyszyły znane dzieciom piosenki m.in. „Puszek okruszek”. Mali widzowie z zainteresowaniem śledzili akcję na scenie, a starsi koledzy trochę z tremą, ale również z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.           

DSC 0084  DSC 0090 DSC 0095

Pamiętajmy, o tych najmniejszych, bezbronnych istotach, budujmy karmniki, wieszajmy słoninkę, dajmy spodek mleka bezdomnemu kotu czy psu – pomóżmy im przetrwać zimę. Los zwierząt leży w rękach ludzi.

 

Wielki Polak św. Jan Paweł II mówił: Należy od dziecka wpajać, że zwierzęta czują tak samo jak ludzie (...) Uważam, że zwierzęta to nasi bracia mniejsi, że zwłaszcza te domowe,
są jak członkowie naszych rodzin (…). 

DSC 0084 DSC 0085 DSC 0086 DSC 0090 DSC 0091 DSC 0092 DSC 0093 DSC 0094 DSC 0100 DSC 0102