CO SŁYCHAĆ W ZERÓWKACH?

 

Wigilia5 DSC 3906

 

W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

DSC07971W marcu dzieci z grupy 0a i 0b z paniami Anią Pessel i Anetą Syryjczyk odwiedziły szkolną bibliotekę. Dzięki pani Bożence Swatko, dzieci miały możliwość zapoznania się z biblioteką, księgozbiorami, salą komputerową, dowiedziały się w jaki sposób mogą zapisać się do biblioteki i jak wypożyczać książki. Dzieci odwiedziły to miejsce pierwszy raz, dlatego pani Bożenka zadbała o przemiłą atmosferę, czytała dzieciom wiersze Natalii Usenko. Dzieci ze starszej grupy, zachęcone przez panią bibliotekarkę miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności czytelniczych. Na koniec w wesołym pociągu przedszkolaki ruszyły zwiedzić miejsca, które dostępne są tylko pracownikom biblioteki. Jak na maluchy przystało największe zainteresowanie wzbudziło tajemnicze zaplecze oraz czytelnia dla dzieci i wesoła w niej zabawa. Podczas wizyty mogliśmy również oglądać wystawy tematyczne, konkursowe prace plastyczne wykonane uczniów naszej szkoły oraz kącik pamięci poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi- patronowi naszej Szóstki.

DSC07980 DSC07971 DSC07966 biblioteka 1 biblioteka3 biblioteka2

 

WYCIECZKA DO KOMENDY STRAŻY POŻARNEJ

526 lutego 2016 r. dzieci z oddziału zerowego wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do Komendy Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Po przybyciu przedszkolaków na miejsce serdecznym uśmiechem przywitali Panowie Strażacy- pan Piotr Barankiewicz, p. Maciej Czajka i p. Andrzej Sekula. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i podziwem oglądały różne rodzaje wozów strażackich ich wyposażenie, sprzęt gaśniczy oraz sprzęt ratujący życie. Panowie strażacy zaprezentowali strój i wyposażenie strażaka, bardzo ciekawie opowiedzieli o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy. Ciekawostką spotkania była możliwość oglądania nożyc pneumatycznych i węża strażackiego. Dużą radość sprawiło dzieciom usłyszenie syreny i sygnalizacji świetlnej. Największą radością była możliwość oglądania wozu strażackiego od środka oraz pokazowy alarm, podczas  którego Panowie strażacy zjeżdżali po rurze. Serdecznie dziękujemy p. Komendantowi i wszystkim strażakom i życzymy dużo sukcesów i bezpiecznych powrotów ze wszystkich akcji.

12 11 10 6 5 4 2 3 8 9

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

0a-1Z okazji Dnia Babci i Dziadka w zerówce przywitaliśmy niezwykłych gości. W odwiedzinach u naszych przedszkolaków były ich babcie i dziadkowie. Każda grupa przygotowała dla swoich gości przedstawienie, dzieci mówiły piękne wierszyki i śpiewały piosenki. Przygotowane zostały również cudowne upominki, którymi zostali obdarowani Dziadkowie. Wszyscy byli zadowoleni z uroczystości oraz podarków jakie przygotowały dla nich wnuczęta. W niejednym oku było można zobaczyć łezkę wzruszenia, które udzieliło się również dzieciom. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i jeszcze raz życzymy zdrowia i szczęścia.

 

 

0a-3 0b-1 0b-2 0b-3 0b-4 0b-5

 


SPOTKANIE ZERÓWKOWICZÓW ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

DSC 3906Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo małej ilości białego puchu, na uroczystości pojawił się 4 grudnia w naszej szkole długo oczekiwany przez dzieci gość-

Św. Mikołaj. Najpierw zagościł w klasie 0 b, gdzie został ciepło i serdecznie powitany przez dzieci i p.Anetę Syryjczyk i p.Monikę Nowak. Dzieci bardzo ucieszyły się z tej niezwykłej wizyty. Zaś Mikołaj był bardzo zadowolony, z tego że wszystkie dzieci były grzeczne i mógł im wręczyć prezenty. Podczas spotkania uczniowie klasy 0 b dziękując Mikołajowi za wspaniałe prezenty zaśpiewali dla Niego kolędy.

Mikołaj pożegnał się z dziećmi życząc im wesołych świąt i w magiczny sposób pojawił się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim, w której Mikołajki klasowe obchodziła klasa 0 a p. Ani Pessel. W chwili gdy Święty wszedł do sali na twarzach dzieci widać było wielkie podekscytowanie i zadowolenie. Obecni na uroczystości Rodzice i panie bibliotekarki z zachwytem obserwowali dzieci. Było wiele śmiechu i radości. Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi upominkami, zaś dzieci podziękowały za prezenty i wręczyły mu przygotowane wcześniej laurki. Tego dnia uczniowie z klasy 0 a oglądali w bibliotece film o tematyce świątecznej oraz w ramach kolejnej niespodzianki, tym razem zorganizowanej przez Rodziców brali udział w serowej uczcie w Pizzerii Biesiadowo. Dzieci stwierdziły, że warto jest być grzecznym i obiecywały, że wytrwają w tym stanie do kolejnych Mikołajek. Czego im i sobie życzymy :). 

DSC 3906 DSC 3869 DSC 1435 DSC 1436 DSC 1440

ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE 0A

 

stroiki św118 grudnia 2015 roku w klasie 0 a odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt: „ Ozdoby bożonarodzeniowe dawniej , a dzisiaj”. Podczas, zajęć Rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonywali świąteczne stroiki oraz łańcuchy z papieru. Mieli również możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej opisującej symbolikę ozdób bożonarodzeniowych umieszczanych kiedyś na choinkach niemal w każdym domu. Rodzice dowiedzieli się min, że jabłko jest symbolem zdrowia i urody, pierniki zapewniają dostatek na przyszły rok, anioły mają opiekować się domem, łańcuchy wzmacniają rodzinne więzi, dzwoneczki oznaczają dobre nowiny, zaś gwiazda betlejemska ma pomagać w powrotach do domu. Zdobyta wiedza sprawiła, że część gości postanowiła powiesić na swoich choinkach  niektóre  z wymienionych powyżej, a tradycyjnych niegdyś ozdób. Po wspólnych zajęciach praktycznych i kolędowaniu wychowawczyni  p. Ania Pessel podziękowała Rodzicom za udział i złożyła gościom świąteczne życzenia.

 

stroiki św 21 stroiki św 22 stroiki św 20 stroiki św 19 stroiki św 18 stroiki św 15 stroiki św 13 stroiki św 8 stroiki św 7 stroiki św 6 stroiki św 2 stroiki św17 stroiki św16 stroiki św12 stroiki św11 stroiki św10 stroiki św9 stroiki św4 stroiki św1 stoiki św5
 

 

 

WIGILIA W ODDZIALE ZEROWYM

Wigilia5Miesiąc grudzień jest szczególnym miesiącem w roku, gdyż czekamy na święta Bożego Narodzenia.   W naszej szkole 21 grudnia odbyły się wigilie klasowe przygotowane przez rodziców i wychowawców. Do tego szczególnego dnia uczniowie przygotowywali się przez cały tydzień. Poznawali tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, uczyli się śpiewać kolęd i pastorałek .Kulminacyjnym momentem spotkania wigilijnego było łamanie się opłatkiem oraz składanie sobie życzeń. Wszyscy wychowankowie zasiedli przy wieczerzy wigilijnej. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem kolęd z Państwem Natalią i Aleksandrem Jurkowskimi, którzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój.

Wigilia 8 Wigilia7 Wigilia6 Wigilia4 Wigilia3 Wigilia5