BEZPIECZNA SZÓSTKA

DSC 0559W dniach 20 i 21 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Celem ich wizyty była rozmowa z uczniami klas I-III ma tematy związane z bezpieczeństwem.

 

 

 

 Szczególnie wyczulono dzieci na zagrożenia, jakie mogą spotkać w drodze do szkoły, a także przypomniano numery alarmowe oraz metody niesienia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Po przekazaniu wiedzy teoretycznej, uczniowie przeszli do wykonywania ćwiczenia, jakim była próba wyjścia z płonącego mieszkania. 

Spotkało się to z wielkim zainteresowaniem dzieci, które owe zadanie wykonały „na szóstkę”. Następnie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy na specjalnie przygotowanym fantomie. Dużo radości sprawiły uczniom naszej szkoły przyniesione przez gości gażety, dzięki którym na dłużej zapamiętają to miłe spotkanie, jak i cenną widzę o bezpieczeństwie. Serdecznie dziękujemy za wspaniała i pomocną lekcję.

DSC 0559 DSC 0572 DSC 0574 DSC 0580 DSC 0586 DSC 0592 DSC 0598 DSC 0604 DSC 0611