AKADEMIA BEZPIECZNEGO DZIECKA

9„Gdy bezpiecznie jest wokoło, wówczas wszystkim jest wesoło”

W ramach Akademii Bezpiecznego Dziecka w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z funkcjonariuszem Policji st. sierż. Dominiką Witek. Celem akcji profilaktycznej było utrwalenie wiedzy dotyczącej znajomości podstaw zasad ruchu drogowego, jak również sprawdzenie jej z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach.

W trakcie imprezy wyłoniono laureatów konkursu plastycznego dla kl. I „Bezpieczna droga do szkoły”.

Są to: Maja Piłka Ia, Zuzia Witek Ia, Łucja Królak Ib, Kuba Kniej Ib.

Ogłoszono również zwycięzców szkolnego etapu międzyszkolnego konkursu „Jestem bezpieczny”.

Do etapu międzyszkolnego przechodzą: Olaf Simiński IIIa, Lena Wójcik IIIe, Maciej Gągol IIIb, Jakub Rogala IIIb, Oskar Sulich IIIc. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Na spotkaniu z uczniami policjantka poruszyła wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa, zarówno w drodze do szkoły, jak i na jej terenie. Przypomniała zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, wskazywała niebezpieczeństwa grożące na drodze. Zwróciła również uwagę na wyposażenie w ubiory i elementy odblaskowe, by być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu jako pieszy i rowerzysta. Całą imprezę uświetniły wykonane przez klasy drugie piosenki, które pomagały w rozpoznawaniu znaków drogowych i utrwalaniu przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania odbył się Wielki Test Bezpieczeństwa zaliczony oczywiście na celująco.

Gratulujemy i wierzymy, że tak utrwalone wiadomości zapewnią radosny i bezpieczny czas nauki i zabawy naszym podopiecznym.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15