ŚNIADANIE DAJE MOC

DSC 07538 listopada 2016r. obchodziliśmy po raz szósty w naszej szkole ogólnopolskie święto śniadania pod hasłem ŚNIADANIE DAJE MOC.  

 

 

 

W tym dniu uczniowie klas 1-3 wspólnie z nauczycielami i rodzicami przygotowali oraz jedli smaczne i zdrowe drugie śniadanie. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i najlepszy start w nowy dzień, gdyż daje nam siłę na pierwszą część dnia. Idealne śniadanie dla dziecka składa się z nabiału (jogurt, twaróg, mleko), razowego produktu zbożowego (pieczywa lub musli) oraz owoców i warzyw. Pamiętajmy, że nauka w szkole to ciężka pracadla naszych dzieci. Bez odpowiedniej dawki energii nie będą pracowały na pełnych obrotach i będą miały kłopoty z koncentracją, dlatego zachęcajmy nasze pociechy do zjedzenia pełnowartościowego śniadania i nie zapominajmy o obowiązkowym drugim śniadaniu, a więc idź do szkoły po śniadaniu i ze śniadaniem.

DSC 0753 DSC 0755 DSC 0756 DSC 0757 DSC 0758