NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA

DSCN1224Świetlica szkolna jest od lat organizatorem szkolnego konkursu plastycznego pt. „Najładniejsza ozdoba wielkanocna”. W tym roku oceniono łącznie 53 wspaniałe prace wykonane przez dzieci z naszej szkoły.

 

Uroczystości podsumowania konkursu odbyły się 31 marca 2015r. Gratulacje składała pani kierownik świetlicy Lidia Ładno oraz organizatorki konkursu Magdalena Kruś-Rowicka i Agata Zychowicz. Dzieciom wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wystawę prac można było podziwiać w głównym holu szkoły.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji i staropolskich zwyczajów wielkanocnych. Dodatkowym atutem uczestnictwa w tego typu konkursach jest rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci, jak również możliwość poznania różnych technik wykonawczych.

Młodzi plastycy wykazali się dużą inwencją artystyczną wykonując: pisanki, baranki, koszyczki, stroiki, zajączki, kurczaczki, kartki świąteczne, itp. ozdoby. Uczestnicy konkursu do wykonania swoich prac wykorzystali przeróżne materiały, np.: bibułę, wełnę, wstążki, styropian, makaron, wydmuszki, cekiny i inne.

Praca komisji konkursowej nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie ozdoby urzekały pięknem, pomysłowością i odznaczały się różnorodną formą wykonania. Głównymi kryteriami oceny świątecznych ozdób było: nawiązanie do tradycji, symboliki i zwyczajów wielkanocnych, oryginalność i samodzielność wykonania oraz kompozycja i kolorystyka prac.

Ostatecznie przyznano 5 miejsc i 25 wyróżnień.

Wśród laureatów znaleźli się:

I miejsce Anna Król klasa Ie

II miejsce Grzegorz Krzewski klasa Ib i Natalia Prędota VIb

III miejsce Piotr Chłopik klasa VIb   i Oliwia Król klasa IIa

DSCN1225 

Wyróżnienia:

Aleksandra Plichta, Eliza Grzyb, Alicja Kluska, Gabrysia Zagórska, Kinga Garwoła, Katarzyna Chrust, Ula Buta, Mikołaj Buta, Tobiasz Garwoła, Michał Ostrowski, Jakub Czerwiński, Michalina Gąsior, Chłopik Bartosz, Alicja Malczuk, Oskar Sulich, Filip Orzechowski, Anna Lubaszka, Malwina Grzywanowska, Jakub Wiechetek, Amelia Krzewska, Zuzanna Krół, Milena Wardencka, Wiercioch Amelia, Dominik Koseski.

 

Wszystkim uczestnikom  konkursu gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.

DSCN1224 DSCN1225 DSCN1226 DSCN1227 DSCN1228 DSCN1231 DSCN1232 DSCN1233 DSCN1234 DSCN1235 DSCN1236 DSCN1237 DSCN1238 DSCN1239 DSCN1250 DSCN1251 DSCN1252 DSCN1254 DSCN1255 DSCN1257 DSCN1258