Wzorowy pieszy


1 Współczesny świat oprócz wielu możliwości rozwoju, niesie ze sobą także liczne zagrożenia. Na dzieci czyha wiele niebezpieczeństw. Aby je chronić i zapewnić im bezpieczeństwo 31 października 2012 r. w naszej szkole zorganizowaliśmy dla klas 0-III spotkanie z policjantem pod hasłem „WZOROWY PIESZY”.

            Celem spotkania było poznanie zasad bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły oraz uświadomienie dzieciom konieczności właściwego reagowania na różnorodne zagrożenia.

Fachową wiedzą podzielili się młodszy aspirant ZBIGNIEW KOŁAK i starszy sierżant IRENEUSZ PRZYBYŁOWSKI. 

            W trakcie spotkanie rozstrzygnięto konkurs plastyczny klas pierwszych „Bezpieczna droga do szkoły”. Laureatami konkursu zostali:

2I miejsce – Marta Rektus, kl. Ib

 

 

 

 

 

3II miejsce – Piotr Czerwiński, kl. Ib

 

 

 

 

 

4III miejsce – Bartosz Plichta, kl. Ia

 

 

 

 14Wyróżnienie w konkursie uzyskała kl. Ic za „pełnometrażową animację” drogi do szkoły, zawierającą wiele scen i ujęć dotyczących bezpieczeństwa dzieci.

 

 

 

 

            Klasy trzecie reprezentowane przez Martynę Miszto i Jana Wierciocha (IIIa), Witolda Cieślika i Aleksandrę Sarnał (IIIb), Jakuba Czopek i Marcina Ładę (IIIc), Annę Kanię i Weronikę Balawajder (IIId), Martynę Jędrzejczyk i Mateusza Pędowskiego (IIIe) wzięły udział w konkursie „Jakie znaki dają znaki?”, w którym wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego.

  

6

            Całość spotkania uświetniały wiersze, piosenki, inscenizacje tematyczne związane z ruchem ulicznym w wykonaniu naszych uczniów.

5  9 13

            Na koniec spotkania wszystkie dzieci wzięły udział w WIELKIM TEŚCIE WZOROWEGO PIESZEGO, który zaliczyły na szóstkę (ocena gości) udowadniając, że są w pełni przygotowane do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

10 12

GALERIA:

 

1 2 3 4 5 6 9 10 11 12 13