IV edycja programu "Klub Bezpiecznego Puchatka"

1

W celu poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów wzięliśmy udział w programie edukacyjnym "Klub Bezpiecznego Puchatka" przygotowanym przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Program obejmował praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa pierwszoklasistów. Dotyczył następujących zagadnień:

1. Bezpieczństwo na drodze - poruszanie się po drodze, przechodzenie na drugą stronę jezdni, uczestnictwo  wruchu drogowym
  2. Bezpieczeństwo w szkole - w klasie podczas zajęć, na przerwie, relacje z rówieśnikami.
  3. Bezpieczeństwo w domu - zachowanie dziecka podczas nieobecności rodziców, niebezpieczne sytuacje w domu i na podwórku, bezpieczeństwo w sieci.
  4. Bezpieczny odpoczynek - bezpieczeństwo w wolnych dni, czasie ferii, wakacji.

Z programem zostali zapoznani rodzice. Otrzymali broszury informacyjne dotyczące niezwykle ważnej tematyki bezpieczeństwa.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały film, rozwiązały wiele rebusów i zagadek w otrzymanych książeczkach "Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka", zapoznały sie ze stroną www.bezpiecznypuchatek, gdzie znajduje się wiele zabaw i gier dotyczących bezpieczeństwa.

Podsumowaniem zajęć był TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA (19XI- 23XI 2012), w którym to pierwszoklasiści z celującym wynikiem rozwiązali interaktywny TEST BEZPIECZEŃSTWA. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zasłużyli na dyplom.

12