IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy poświęcony twórczości Juliana Tuwima

20130304066          Dnia 4 marca 2013 r. w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy poświęcony twórczości Juliana Tuwima. Organizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim.

      W kategorii klas IV - VI przesłuchano 68 recytatorów z całego powiatu mińskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice: Łucja Czyż z kl. V c, która recytowała wiersz "Nauka" i Angelika Wichrowska z kl. VI d, która przedstawiła wiersz "Eksperyment". Obie zostały nagrodzone jednymi z najgłośniejszych braw licznie zgromadzonej publiczności.

Młode talenty recytatorskie oceniał m.in. aktor teatralny i filmowy Piotr Siwkiewicz. Występom towarzyszyły ogromne emocje, słuchacze doznali wielu artystycznych wzruszeń.

20130304067