Pierwszaki już kopią

03W sobotnie popołudnie 15 czerwca 2013 roku  Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” był organizatorem turnieju piłki nożnej dla chłopców z rocznika 2005/2006. Wszystkie szkoły miejskie wystawiły swoje reprezentacje pierwszoklasistów do rozgrywek na szóstkowym orliku.

 

05Zainteresowanie turniejem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na parkingu szkolnym nie można było wcisnąć przysłowiowej igły. Rodzice pragnęli  zobaczyć swoje pociechy w zmaganiach sportowych na boisku. Blisko 80 dzieci z miejskich szkół odebrało złote medale od nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 6, p. Tomasza Rokity, który był inicjatorem tego turnieju. Organizatorzy podziękowali p. Robertowi Stelmachowi, który przygotował młodych zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 1, Łukaszowi  Jackiewiczowi (SP nr 5) oraz Dominikowi Jarzębskiemu (SP nr 2).

 

 

01  04 02

Trzeba podkreślić, iż zwycięzcami tego turnieju byli wszyscy chłopcy dlatego wynik sportowy nie był istotny. Radość z gry w piłkę, oklaski od rodziców okazały się bezcenne. Piłkarskie zmagania pokazały jak ważne są takie turnieje i jakie emocje wywołują u pierwszoklasistów. Z optymizmem patrzymy na tworzący się rocznik 2005/2006, który w przyszłości zasili szeregi MOSiRu w Mińsku Mazowieckim. Istotne jest, aby u chłopców nie zanikł zapał do gry, niech priorytetem w ich pozaszkolnych zainteresowaniach będzie trening piłkarski!  

01 02 03 04 05