JASEŁKA SZKOLNE

Obraz 073Wędrujemy drogą, dróżką, bezdrożem

Dobrych ludzi pozdrawiamy: "Szczęść Boże"

"Hej!" - mówi pani woźna

"Chyba ich wpuścić nie można

bez kapci na nogach..."

Tego dnia, kiedy w szkole łamaliśmy się opłatkiem, przywędrowali do nas kolędnicy. Ich twarze były jakby skądś znane. Czyżby to uczniowie ze szkolnego teatru "Szósteczka"?

"Hej!" Cieszą się dzieciaki

Teatr nie byle jaki...

choć kieszeń uboga"

Pastuszkowie, Trzej Królowie, Herod, Józef i Maryja zostali wpuszczeni do sali gimnastycznej. Wół i Osioł stanęli w ciemnym kącie - obaj niezbyt dobrze wychowani. Pastuszków szybko zmorzył sen więc pokładli się na materacach, a to co im się przyśniło rozbawiło wszystkich widzów. Jak jasełka jasełkami takich perypetii jeszcze nie było: Maryja cała w fochach i pretensjach, Gwiazdka (estrady) obrażona, dary mędrców ze wschodu zjedzone przez Woła i Osła, wielbłądy skradzione... Nawet Herod po gruntownej przemianie wewnętrznej nic nie mógł tu pomóc. A Anioły? Anioły niechętnie machnęły skrzydłami, zaśpiewały i odleciały. Na szczęście to był tylko sen, a cała świąteczna rzeczywistość okazała się zwyczajnie wzruszająca. Chór śpiewał kolędy, a cała społeczność wtórowała mu z ochotą.

Obraz 044 Obraz 042 Obraz 055

Na koniec p. dyr. Anna Zalewska złożyła wszystkim życzenia. Wręczono też nagrody za osiągnięcia w konkursie plastycznym "Kartka świąteczna".

Zwycięzcy to:

I m. - Weronika Maślanka - kl. Vb

II m. - Małgorzata Świokło - kl. VIc

III m. - Marcel Mikulski - kl. IVc

wyróżnienia:

Anna Osrowska - kl. Vc

Aleksandra Gańko - kl. VIb

Ewa Gańko - kl. IVa

Szymon Prus - kl. IVc

Z klas I - III nagrodę otrzymała Wiktoria Kozakiewicz z kl. IId

Tego dnia nagrody otrzymali również uczniowie, którzy wykonali najpiękniejsze stroiki świąteczne.