KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ

1„Koncertowy zawrót głowy” w wykonaniu zespołu „Złota trąbka” z Łodzi to ciekawy sposób na poznanie muzyki klasycznej. Trio muzyczne w formie quizu muzycznego zaprezentowało muzykę z filmów dla dzieci.

 

2 Odnieśliśmy wrażenie, że większość uczniów koncentrowała się bardziej na zdobyciu nagrody w konkursie niż na uczcie duchowej i słuchaniu szlagierów filmowych.  A było czego posłuchać. Rozpoznaliśmy m.in. muzykę z filmu „Król lew”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Różowa pantera”, i wiele innych. W rytmie samby przenieśliśmy się do Brazylii.  Wśród naszych uczennic znalazły się ochotniczki, które zatańczyły ten żywiołowy taniec. Z okrzykiem „Ole!” odwiedziliśmy też Hiszpanię. 

 

 

 

 

                 Była to prawdziwa lekcja muzyki, na której wybrańcy mogli spróbować swoich sił gry na puzonie. Okazało się, że dmuchanie w ustnik jest bardzo trudne i tylko nielicznym się to udało.

3 4 6

7 5 8

Przy takiej muzyce nie sposób było spokojnie usiedzieć. 

1 2 3 4 5 6 7 9