SETNE URODZINY AUTORKI MUMINKÓW

057  Dnia 26 marca dzieci z grupy 0a z wychowawczynią Marzanną Barys ponownie odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Tym razem uczestniczyły w zajęciach tematycznych pod nazwą „100 urodziny TOVE JANSSON autorki Muminków”.

Jak tytuł wskazuje, zajęcia poświęcone były pisarce i bohaterom jej baśniowego świata. Dzieci z zapartym tchem obejrzały prezentację multimedialną o życiu i twórczości Tove Jansson, wysłuchały fragmentu książki o Muminkach. Jednak najwięcej wrażeń, naszym maluchom, dostarczyła opowieść połączona z pokazem o Dolinie Muminków i jej mieszkańcach. Zerówkowicze miały okazję rozwiązać krzyżówkę związaną z tematem zajęć. Wykonały także urocze „muminkowe” zakładki do książki.

Zajęcia z pewnością na długo pozostaną w dziecięcej pamięci i przyczynią się do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych u naszych pociech. Dzieci już nie mogą doczekać się dalszych przygód mieszkańców z Doliny Muminków.

056 057 058 061 062 063 064 065