LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

logo 

     Nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Jest to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych. Realizując program nasza szkoła dokonała zakupów pomocy dydaktycznych oraz sprzętów, dzięki którym uczniowie będą zdobywać nowe umiejetnosci oraz kompetencje. Zakupione zostały m. in. Drukarka i Skaner 3D, oprogramowane do obróbki grafiki i filmu, okulary VR wraz z licencją, sprzęt do nagrywania, akcesoria do fotografii, maszyny do szycia, hafciarka, overlok oraz akcesoria do szycia, piekarnik i akcesoria do pieczenia i gotowania, narzędzia do obróbki drewna, klocki Lego także robociki do nauki programowania, mikroskopy i sprzęt optyczny. Zakupione pomoce będą służyły podczas lekcji a takze w czasie zajęć dodatkowych i projektów edukacyjnych.

SKANOWANIE, DRUKOWANIE

 LOGO_MALE.jpgPierwsze kroki za nami! W ramach zajęć "Laboratoria Przyszłości" młodzież z 6c rozpoczęła przygodę z modelowaniem w trójwymiarze. Na pierwszych zajęciach dowiedzieliśmy się co zrobić, aby przedmiot stał się cyfrowym modelem 3D, a następnie jak wirtualny obiekt zmaterializować w drukarce 3D. To dopiero początek, a już mamy wiele pomysłów na nowe projekty. Ograniczać nas może tylko czas, bo przecież nie wyobraźnia! 

 

       6    13   s2.jpg

 

Czytaj więcej...

KASA, KASA...

LOGO MALE

 Potrzeba matką wynalazków! Tegoroczna akcja "Góra Grosza" nasunęła nam pewien pomysł. Aby ułatwić sobie pracę podczas liczenia zebranych monet, a jednocześnie zaoszczędzić czas wydrukowaliśmy sorter do bilonu. Wystarczyło położyć monetę na "zjeżdzalni" a ona sama wpadała w odpowiedni otwór. Dobroczynność, nauka, zabawa!

 

15

 

Czytaj więcej...

MALI KONSTRUKTORZY

20230325 121206 Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy na Laboratoriach przyszłości. Tym razem tworzyliśmy przedmioty samobieżne, samojezdne - oczywiście zaprogramowane i sterowane  przez nas. 

Zabawa wspaniała!

Przekonajcie się sami.

 

 

MALI INŻYNIEROWIE Z VIB


LOGO MALE

Dzięki klockom LEGO® Education BricQ Motion Prime uczniowie klasy 6B poczuli się inżynierami budując według instrukcji różne urządzenia wprawiane w ruch  siłami zgodnie z prawami mechaniki. Inspirujące pomysły ułatwiły uczniom praktyczne poznawanie praw fizyki.

Zajęcia te zapewniły małym inżynierom wiele satysfakcjonujących chwil przy eksperymentowaniu. Koła zębate, koła, kulki, ciężarki i elementy pneumatyczne już nie są dla uczniów abstrakcją.

 6 1

Czytaj więcej...