INFORMACJA DLA RODZICÓW DOTYCZĄCA DYŻURU WAKACYJNEGO

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z poniższym komunikatem. (Rozwiń)

Informacja dla Rodziców o zmianie pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

w szkołach w lipcu i sierpniu 2020 r.

Zamiast tzw. dyżurów wakacyjnych, sześć tygodni pracy placówki.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, zmieniamy  organizację pracy przedszkoli

i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

w lipcu i sierpniu 2020 r, nie będą one prowadziły opieki nad dziećmi z innych placówek.

Dzieci będą mogły przez 6 tygodni uczęszczać do swojego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole.

Przez okres 2,5 tygodnia placówki pozostaną zamknięte.

Terminy pracy i przerwy w funkcjonowaniu poszczególnych placówek zostaną określone po ich uzgodnieniu przez dyrektorów wspólnie z radami rodziców.

Dotychczas stosowana w Mińsku Mazowieckim organizacja tzw. dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych,

wiążąca się z przemieszczaniem dzieci między placówkami, zwiększałaby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem.

Pełna informacja o harmonogramie pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
w szkołach podstawowych w okresie lipiec – sierpień 2020 r. zostanie opublikowana w pierwszej połowie czerwca br.

Burmistrz Miasta

Mińsk Mazowiecki

Marcina Jakubowski

• Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola na dyżur wakacyjny ---> POBIERZ

Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka na dyżur wakacyjny, prosimy o pobranie, wypełnienie i odesłanie karty zgłoszeniowej oraz oświadczenia do wychowawczyń w terminie do 28 maja 2020r.