SZKOLNI RATOWNICY

pol pm RATOWNICTWO-MEDYCZNE-naszywka-odblaskowa-eskulap-4789 2

„Gdyby co dziesiąty mieszkaniec naszej planety potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie”

Wznawiamy swoją działalność w roku szkolnym 2022/2023 i zapraszamy do udziału w zajęciach koła profilaktycznego ,,Ratowniczek”, na których wspólnie uczymy się udzielania pomocy przedmedycznej i właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. W trakcie spotkań będziemy poruszali tematykę związaną z szeroko rozumianym bezpieczeństwem swoim i innych, między innymi: ćwiczenia związane ze sprawdzaniem przytomności poszkodowanego, umiejętność wzywania pomocy, sprawdzanie oddechu, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej, bandażowanie, rodzaje opatrunków i jeszcze wiele innych ciekawych zajęć, dzięki którym nauczymy się lepiej pomagać innym.

Dołącz do nas! – i Ty zostań SUPERBOHATEREM.

Czekamy na Ciebie 3 października 2022r. o godz. 14:00 przed salą gimnastyczną. Zapraszamy!

apteczka                                                                                           Opiekunowie

klubu ,,Ratowniczek”

Weronika Araszkiewicz i Grażyna Suchodolska