URODZINY WISŁAWY SZYMBORSKIEJ ŚWIĘTUJEMY KONKURSEM NA WYKLEJANKĘ!

Screenshot 2023-02-16 at 13-31-18 Wyklejanki Wislawy Szymborskiej  POLSKE FILMDAGERRok 2023 ogłoszono Rokiem Mikołaja Kopernika i Wisławy Szymborskiej. Astonom jest fascynujący, ale odległy, Noblistka przeciwnie: życiowa i aktualna. I jak żaden pisarz w historii z wdziękiem zajmowała się także twórczością niepoważną.

Jednym z przejawów nietuzinkowego poczucia humoru poetki były jej wyklejanki czy jak kto woli – kolaże, które przygotowywała z myślą o swoich przyjaciołach i znajomych. Podobno na kilka tygodni przez świętami i Nowym Rokiem zwykła rozkładać na podłogach w swoim niewielkim krakowskim mieszkaniu najciekawsze strony z gazet oraz czasopism, wycinać i łączyć fragmenty ilustracji czy zdjęć z hasłami, frazami, pojedynczymi słowami. Wychodziły rzeczy przezabawne i niezwykle cieszące tych, których własnoręcznie przygotowanymi kartkami była łaskawa obdarować. Reprodukcje kilku dziełek autorki ,,Wołania do Yeti” prezentujemy w szkole na I piętrze.

Z okazji 100. Rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej proponujemy udział w konkursie na wyklejankę. Konkurs ma charakter innowacyjny, ponieważ adresowany jest do całej społeczności naszej Szkoły. W związku z tym prace będą oceniane w dwóch kategoriach:

Kategoria I: Uczniowie

Kategoria II: Dorośli (Nauczyciele i inni Pracownicy Szkoły oraz Rodzice i Dziadkowie Uczniów.

Prace w formacie A4 lub A5 należy podpisać na odwrocie, zaznaczając kategorię wiekową (uczniowie podają klasę) i dostarczyć do Szkoły. Kolaże będą zbierać panie od języka polskiego i wychowawczynie z klas 0 – III. Czekamy na nie do piątku 31 marca.

Wystawę najlepszych prac, ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród zorganizujemy w kwietniu. O terminie poinformujemy na stronie internetowej Szkoły.

Współorganizatorem Konkursu jest Rada Rodziców.

Wszystkim życzymy dobrej zabawy.