WARSZTATY IROBOT W KLASIE III A

logo17 czerwca w ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Torami nowej edukacji" odbyły się warsztaty "IROBOT - zajęcia z robotyki i informatyki". Uczniowie klasy 3a wprowadzeni zostali w niezwykły swiat nowoczesnych technologii. Z kolorowych klocków dzieci budowały robota, który następnie był sterowany dzięki samodzielnie wykonanemu programowi.

 

 

 

Na zajęciach uczniowie pogłębili  wiedzę z obszaru matematyki, techniki, przyrody, fizyki, mechaniki i informatyki, robotyki. Ćwiczyli też zręczność manualną, umiejętność logicznego myślenia, postrzegania i myślenia przestrzennego z zakresu robotyki.  Część zajęć przeprowadzona była  na modelach i zestawach robotów, uczniowie otrzymali też dostęp do platformy mobilnej.

 

1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18