SZKOLNE HODOWLE

 

ZOLW CHOMIK RYBKI

             Najlepszym środkiem dydaktycznym w nauczaniu treści biologicznych są okazy naturalne. Bezpośredni kontakt z nimi angażuje u uczniów jak największa liczbę zmysłów, rozwijając aktywność i samodzielność myślenia oraz wyzwalając pozytywną motywację uczenia się.
        Szczególne walory poglądowe mają żywe organizmy. Przez obserwację żywych zwierząt uczeń zdobywa wiedzę na temat czynności narządów ruchu, preferencji pokarmowych, opieki nad potomstwem, przystosowania do różnych środowisk życia.         Hodowle zwierząt pełnią także funkcję wychowawczą. Uczą systematyczności, obowiązkowości, odpowiedzialności za los zwierząt. Budują pozytywne uczucia wobec nich. Uczniowie rozwijają umiejętność współpracy w grupie.
         W nowym roku szkolnym założyliśmy hodowlę ryb akwariowych, żółwia stepowego, chomika dżungarskiego i patyczaków.
        Opiekę nad zwierzętami sprawują uczniowie uczęszczający na zajęcia z projektu „ Torami nowej edukacji – wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego ”. To oni pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wybrali się do sklepu zoologicznego po zakup szkolnego pupila. Hodowle szkolne są dla wielu uczniów jedyną możliwością spełnienia ich marzeń o posiadaniu i opiekowaniu się zwierzętami.
       Uczennice klasy 7b- Natasza Blacharska, Małgorzata Kublik, Adrianna Lipiak, Lena Maślanka, Maja Palinowska, Blanka Zduńczyk, Kataryna Pleśniak- przeprowadziły wśród społeczności uczniowskiej konkurs na imię dla żółwia. Padło wiele ciekawych propozycji.

FREDDIE

 

U uczniów uczestniczących na zajęcia widać pasję i zaangażowanie w opiece nad zwierzętami.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19