SPRAWOZDANIE Z KIERMASZU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

3W imieniu uczniów i opiekunów Samorządu Uczniowskiego składamy serdeczne podziękowania darczyńcom, za przekazanie na kiermasz wielu książek, zabawek, przyborów szkolnych i różnych innych przedmiotów, które sprzedawały się jak świeże bułeczki. Dziękujemy również kupującym i uczniom pomagającym przy sprzedaży. Dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy 820zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na różne akcje prowadzone przez SU na terenie naszej szkoły.

 

Organizatorzy kiermaszu.

 

Czytaj więcej...

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2023/2024

SU

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego ogłaszają nabór kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydować mogą uczniowie klas IV- VIII. Kandydaci do wyborów zobowiązani są do zebrania minimum 25 podpisów uczniów popierających ich kandydaturę i wykonania plakatów wyborczych.

Plakat powinien zawierać:

- fotografię

- imię i nazwisko

- klasę

- zainteresowania

- plan działań w Samorządzie Uczniowskim (propozycje ciekawych działań, jakie może podjąć w szkole)

Kandydaci przekazują listę z podpisami oraz plakaty wyborcze do opiekunów SU – p. Dajany Kaski, Marzeny Król, Kamili Tarczyńskiej, Agaty Zychowicz do 25 września (poniedziałek).

Wybory odbędą się w dniu 29.09.2023r. (piątek). Każdy uczeń ma prawo do oddania jednego głosu.

W załączniku lista na podpisy ----> POBIERZ

SZKOLNA DEMOKRACJA

Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

380214558 1442249059681063 4634400829312965251 nMamy za sobą lekcję demokracji i odpowiedzialności. W piątek, 29 września, odbyły się
w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Cieszyły się sporym zainteresowaniem, wzięło w nich udział 277 osób. Głosowano na sześcioro kandydatów. Pięcioro spośród nich wejdzie w skład Samorządu. Są to:
Filip Siwiński z klasy 8a
• Kinga Stąpór z klasy 7b
• Anna Mitura z klasy 7b
• Zuzanna Malinowska z klasy 7b
• Weronika Iwaniuk z klasy 7c

Zestawienie dotyczące głosów oddanych na poszczególnych kandydatów znajduje się poniżej.
Nowemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!


Opiekunowie Samorządu

 

Czytaj więcej...

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

LOGOW piątek 30 września, jak co roku, w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządy Uczniowskiego. Po zaciętej kampanii wyborczej z siedmiorga kandydatów w równych, powszechnych i tajnych wyborach wyłoniono nowy zarząd. W jego skład weszli:

przewodniczący: Kuba Sujak,

zastępca: Mateusz Kowalczyk

członkowie:  Weronika Iwaniuk. Damian Kołodziejczyk, Kinga Stąpór.

Łącznie zagłosowało 294 uczniów, w tym 4 głosy były nieważne. Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w wyborach. Wygranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

 

Czytaj więcej...

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2022/2023

logo samorzad

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego ogłaszają nabór kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie z klas IV – VIII, którzy chcieliby kandydować, proszeni są o zgłoszenie się do opiekunów Samorządu Uczniowskiego, pani Dajany Kaski, Agaty Zychowicz, Kamili Tarczyńskiej i Marzeny Król. Zadaniem kandydatów jest przygotowanie prezentacji swojej osoby na formacie A3 (duży blok rysunkowy).

Plakat powinien zawierać:

- fotografię

- imię i nazwisko

- klasę

- zainteresowania

- plan działań w Samorządzie Uczniowskim (propozycje ciekawych działań, jakie może podjąć w szkole)

Plakaty należy składać do opiekunów Samorządu Uczniowskiego do dnia 19.09.2022r. (poniedziałek)

Wybory odbędą się w dniu 30.09.2022r. (piątek)

WESPÓŁ W ZESPÓŁ

RRJesteśmy przekonani o tym, że jeśli łączą nas cele, to dobrze jest, gdy przy stole zasiadają wszyscy, którzy swoimi pomysłami Szkołę chcą uczynić lepszą i bardziej przyjazną.

Dlaczego też na ostatnie spotkanie Rady Rodziców z Dyrekcją został zaproszony przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Mateusz Kowalczyk z 7c opowiedział zebranym o uczniowskich pomysłach na uprzyjemnienie czasu spędzanego w szkole. Wiele z nich spotkało się z akceptacją.

Efekty zobaczymy wkrótce.

Czytaj więcej...

IV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEJ INICJATYWY SAMORZĄDOWEJ

LOGOW dniu 08.10.2021 r. Ruszyła czwarta edycja Miedzyszkolnej Inicjatywy Samorządowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami ze wszystkich szkół podstawowych w Mińsku Mazowieckim spotkali się z p. Elizą Bujalską na dziedzińcu przed Miejskim Domem Kultury, aby poprzez zabawę poznawać się i integrować.

 

Czytaj więcej...

NIC O NICH BEZ NICH

1Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

W miniony piątek po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów okazało się, że największym zaufaniem uczniowie Szóstki obdarzyli Mateusza Kowalczyka z 7c. Pozostali kandydaci będą z przewodniczącym ściśle współpracować.

Przebiegowi wyborów przyglądała się goszcząca w murach naszej Szkoły Pani wiceburmistrz Eliza Bujalska, która zapewniała, że samorządy wszystkich mińskich szkół podejmować będą wspólne inicjatywy.

Czytaj więcej...

POEZJA DLA PANA DYREKTORA

2

Panie Dyrektorze!

Życzymy wszystkiego najlepszego na nowym etapie Pana życia zawodowego. Mamy dla Pana wiersz Wisławy Szymborskiej. Właśnie zdobył Pan miasto Gordion i stoi Pan oko w oko z węzłem. Jesteśmy przekonani, że tak jak Aleksander Macedoński potrafi Pan myśleć inaczej niż wszyscy, porzucić utarte ścieżki, pójść do celu inną drogą, stosując czasem nietypowe i niestandardowe rozwiązania. Życzymy sukcesów na miarę podbojów Aleksandra Wielkiego!

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6

 

1

 

 

 

POMÓŻ NASZEJ BIBLIOTECE WYGRAĆ 1000 KSIĄŻEK!

1

Nasza szkoła przystąpiłą do konkursu Empiku

"1000 powodów by czytać"

Prosimy o wsparcie naszej akcji i codzienne głosowanie na naszą szkołę: 

https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

Pomóżmy naszej bibliotece wygrać  1000 książek!

 

 

 

 

1 2 3

PIERWSZE DZIAŁANIA W MIĘDZYSZKOLNEJ INICJATYWIE SAMORZĄDOWEJ

Już w pierwszych dniach października spotkaliśmy się z przedstawicielką MIS - Dominiką Wierzbicką, aby omówić projekt nr 7 - "Międzyczas" w Mińskim Budżecie Obywatelskim

1

 

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2019/2020

logo27 września 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  wyborach  do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020. W uroczysty sposób uczniowie klas IV, V, VI, VII i VIII oddawali swoje głosy na wybranych przez siebie kandydatów i wrzucali karty do głosowania do przygotowanej urny. Głosowanie przebiegało pod okiem komisji, z zachowaniem wszystkich procedur. Po podliczeniu wszystkich głosów poznaliśmy skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. 

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!

 SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przewodnicząca:

Amelia Wilczek 7c

 

Z-ca przewodniczącej:

Marlena Wiczuk 6a

 

Członkowie:

Paweł Zarzycki 8c

Michalina Gąsior 6d

Kacper Szwaj 6e

 

1 2 2a 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12