ZIMA W ŚWIETLICY

zimaW drugim semestrze uczniowie klas I – III uczą się stacjonarnie, w związku z tym nasza świetlica realizuje w pełni program dydaktyczno - wychowawczy . Jednym z zadań jest pobudzanie wyobraźni i rozwijanie zainteresowań poprzez twórczość plastyczną.

Dzieci na zajęciach wykonywały prace przedstawiające zimowe krajobrazy, tworzyły kompozycje plastyczne, słuchały wierszy i piosenek o tematyce zimowej.

Z dużym zainteresowaniem uczniów spotkał się konkurs ,,Moje zimowe przygody’.’ Wpłynęło ponad 20 prac wykonanych przez uczniów zerówek i młodszych klas. Dzieci wykorzystały różne techniki twórczości plastycznej, np. rysunki kredkami i pastelami, malowanie farbami, wyklejanki z papieru oraz kompozycje przestrzenne.

Galeria prac ,Moje zimowe przygody’’ została wyeksponowana w holu szkoły.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim dzieciom za udział i zaangażowanie w wykonanie prac konkursowych.

W lutym w naszej świetlicy został zorganizowany konkurs ,,Zimowe rymowanki’’. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza tematycznie związanego z aktualną porą roku.

Dziecięca twórczość zachwyciła jurorów nie tylko pomysłowością rymów, ale również barwnym słownictwem na temat zimowych atrakcji. Niektórzy ułożyli żartobliwe rymowanki, a inni - wiersze przypominające o opiece nad ptakami i zwierzętami.

Oto fragmenty niektórych rymowanek:

Przyszła zima, już od rana

dzieci lepią dziś bałwana.

A ten bałwan wielki biały

wyszedł dzieciom doskonały.

Pamiętajmy o zwierzętach,

kiedy sroga zima.

Rzuć ziarenka ptakom

i sianka sierściakom.

Serdecznie gratulujemy dzieciom talentów poetyckich i dziękujemy za piękne, staranne wykonanie prac.

3 4 5 8 9 11 13 14 16 17 18 21 23 24 27 28 29 30 31 32 33 35 36 39