WIELKANOC W ŚWIETLICY 2021

przyszły bazie w gości,

by pisankom po kryjomu

kolorów zazdrościć’’.

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych rozpoczęliśmy od wysłuchania wierszy różnych autorów, którzy w poetycki sposób przedstawili tradycje i zwyczaje związane z tymi najważniejszymi świętami chrześcijańskimi. Dzieci wykonały ilustracje do wysłuchanych utworów i podzieliły się refleksjami o przygotowaniach do świąt. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy koszyczki pisanek i wielkanocne kolorowanki.

Świetlica szkolna zorganizowała konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, wpłynęło bowiem ponad czterdzieści prac. Twórcy wykazali się ogromną pomysłowością, starannością i zaangażowaniem. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy uczniom za wykonanie ozdób oraz rodzicom za pomoc i dostarczenie prac.

Laureaci konkursu „NAJŁADNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”:

I miejsce         Wiktor Duszyński Ib

I miejsce         Wojciech Chwesiuk Ia

I miejsce        Zofia Jagiełło 0a

I miejsce         Antonina Jagiełło IIIb

II miejsce       Oliwia Korzeń IIIb

II miejsce       Fabian Plichta 0a

II miejsce       Gabriela Gołąbek 0b

II miejsce       Emilia Król II a

II miejsce       Helena Kołodziejczyk IIc

III miejsce       Adrianna Gałązka IIa

III miejsce       Antonina Ciozda 0b