BAŚNIOWE KALAMBURY

obrazJeden z tematów tygodniowych w programie naszej świetlicy brzmi: ,,W kręgu ulubionych baśni’’. Dlatego dzieci na zajęciach słuchały baśni i oglądały ich wersje filmowe.

W dniu 13 maja dla uczniów klas drugich i trzecich został zorganizowany konkurs ,,Baśniowe kalambury’’. Wzięło w nim udział sześć trzyosobowych drużyn. Uczestnicy przedstawiali i odgadywali tytuły baśni oraz układali puzzle przedstawiające baśniowe sceny. Kolejne konkurencje wymagały wykazania się znajomością treści, aby odpowiedzieć na pytania i odgadnąć tytuł baśni na podstawie narysowanego przedmiotu.

Na zakończenie dzieci , podobnie jak baśniowy Kopciuszek, oddzielały ziarnka grochu i fasoli. Ta konkurencja ,,na czas’’ rozbawiła dzieci, ale też wymagała dobrej współpracy w grupie. Wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą znajomością wielu baśni, a konkurs okazał się pouczającą i przyjemną zabawą.

Laureaci konkursu „BAŚNIOWE KALAMBURY”:

I miejsce         Emilia Król IIa

I miejsce         Nadia Kulma IIa