Dzień Życzliwości 21 listopada

Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. W tym dniu nie zabrakło także pozdrowień, życzeń wysyłanych dzięki działającej w tym dniu Szkolnej Poczcie Życzliwości.  Wiele radości uczniom i pracownikom naszej szkoły sprawiły kartki z pozdrowieniami wykonane przez uczniów.                                                                                                                 

Ideą tego dnia było sprowokowanie do spojrzenia na codzienność inaczej: skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o smutku.

Nie zapominajmy więc - wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty — sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania sprawiamy, że inni doceniają i szanują nas. Wysyłajmy, więc do siebie życzenia, pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość w domu, w szkole, w autobusie czy na ulicy.

Następny Dzień Życzliwości będzie dopiero za rok mamy nadzieję, że choć cząstka jego zostanie w naszych sercach przez cały rok.

pizap.com14173536560931