Dzień Matki 2015r

26 MAJA - DZIEŃ MATKI

3Z jakim świętem każdemu z nas kojarzy się maj? Oczywiście, że z Dniem Matki. W Polsce mamy mają swoje święto 26 maja. Jest to wyjątkowy dzień w roku, w którym możemy w szczególny sposób podziękować im za wszystko to co dla nas robiły i robią oraz udowodnić, że są dla nas najważniejszymi osobami w życiu.

Mama jest przy nas niezależnie od wieku. To ona nosiła nas pod sercem, gdy jeszcze nie było nas na świecie. To ona poświęcała nam tyle uwagi i cierpliwości – doradzała, pocieszała, ocierała nasze łzy, wtedy gdy nasze problemy były bardzo małe i błahe, ale też i wtedy gdy były one już całkiem duże i poważne. Nadal mamy świadomość, że zawsze możemy do niej przyjść, a ona postara nam się pomóc jak tylko będzie mogła. Kocha nas takich jacy jesteśmy.

2Najważniejsza jest pamięć o naszej mamie. Najbardziej przecież cieszą prezenty, w które włożymy dużo serca i własnej pracy. Dzieci ze świetlicy w tym dniu wykonywały laurki dla swoich mam, a także drobne upominki. Wychowawcy świetlicy zorganizowali pogadankę o historii tego dnia, natomiast dzieci opisywały swoją ukochaną mamę – jej wygląd, zainteresowania, jej dzień codzienny.

Nie zapominajmy także o tym, że naszym ukochanym rodzicielkom możemy dziękować przez cały rok, za to że po prostu są, a nie tylko w ten jeden dzień.