WIOSNA

" Wiosna"

Przyszła do nas pani wiosna,

cała w sukni z kwiatów.

Uśmiechnięta i radosna,

wśród lecących ptaków.

Powróciły z nią bociany,

z dalekiej Afryki.

Żaby w stawie się zbudziły,

misie i jeżyki.

W krzewach słychać śpiew skowronka,

słonko mocniej grzeje.

Na listeczku śpi biedronka,

wiatr leciutko wieje.

Witaj wiosno! Piękna pani.

Cieszy nas twój powrót.

Zieleń liści, świerszczy granie,

kwiatów pełen ogród."

Grażyna Świerczyńska

Wiosna w świetlicy!

Do świetlicy zawitała Pani Wiosna. Wraz z nią uśmiech na twarzy każdego ucznia oraz radosny nastrój towarzyszący każdemu od rana. Za oknem widać coraz więcej zieleni, szczebiot ptaków, latające kolorowe motyle, wiele zapachów unoszących się dookoła to zwiastuny zmian nadchodzących w przyrodzie. Dzieci z tej okazji zabrały się do wykonywania prac plastycznych przedstawiających oznaki wiosny. Wiosna króluje w całej świetlicy. Uśmiecha się do nas z gazetek szkolnych w świetlicy i na korytarzach szkolnych.

Wiosna dodała energii i wigoru dzieciom, które chętnie biorą udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Chłopcy grają w swoją ulubioną piłkę nożną i budują piękne zamki z piasku, a dziewczynki mają dobrą zabawę przy grach w klasy.

Wszystkie dzieci cieszą się z nadejścia Wiosny – tak bardzo oczekiwanej i radosnej pory roku.