TURNIEJ WARCABOWY

20160112 125927Przez cały styczeń rozgrywany był w świetlicy szkolnej turniej warcabowy. Zgłosiło się do niego pięćdziesiąt wychowanków, którzy bardzo chcieli pokazać swoje umiejętności. Turniej składał się z sześciu etapów. W każdym etapie dzieci rywalizowały ze sobą w parach. Osoba wygrana przechodziła do kolejnego etapu, a osoba przegrana odpadała. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się czworo dzieci i to one rywalizowały między sobą o miejsca. Emocji nie brakowało w każdym pojedynku. Dzieciom udzieliły się uczucia podekscytowania, radości, ale także stresu i rozgoryczenia po przegranym pojedynku. Zaangażowanie i walkę widać było do samego końca.

Gra warcaby jest grą rozwijającą w dzieciach umiejętność myślenia, skupienia się w danej sytuacji, skłania do opracowywania nowych strategii, a to wszystko świadczy o inteligencji wychowanków. Warcaby to przede wszystkim zabawa i miła forma spędzania czasu wolnego z rodziną oraz z kolegami i koleżankami.

20160112 134800

20160223 104353