Nowa szkoła

 

10 listopada 2006r.


     Na ten dzień wszyscy od dawna czekali. Nareszcie po 16 latach przeprowadzek, remontów i rozbudowy mamy piękną szkołę. Powodów do świętowania było więcej:

  • zaprezentowanie placówki po generalnym remoncie
  • 88 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
  • zbliżająca się 90 rocznica śmierci Patrona

     Tego dnia w szkole panował odświętny nastrój. Ostatnie przygotowania dobiegły końca, pozostało tylko oczekiwanie na zaproszonych gości.
Obecni byli przedstawiciele władz państwowych i lokalnych: poseł ziemi mińskiej Czesław Mroczek, starosta powiatu mińskiego Antoni J. Tarczyński, burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki Zbigniew Grzesiak. Przybyli też radni, dyrektorzy mińskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele policji i księża z mińskich parafii. Dyr. placówki p. Jadwiga Zawadka, nawiązując do tradycyjnej staropolskiej gościnności, witała przybyłe osoby w wejściu do budynku szkoły. Gościezostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie zaplanowano oficjalną część.
      Pani Jadwiga Zawadka przedstawiła zgromadzonym osobom historię szkoły, a także przybliżyła ogrom prac związanych z remontem i organizacją placówki. Starania PaniDyrektor zostały docenione zarówno przez zaproszonych gości jak też nauczycieli placówki, uczniów i rodziców. Dali oni temu wyraz w swoich wystąpieniach, kierując pod jej adresem słowa pełne ciepła i uznania, jak też wręczając ogromne bukiety kwiatów.
     Po wystąpieniach zaproszonych gości mogliśmy podziwiać występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Okolicznościowa akademia była piękną lekcją historii iumiłowania ziemi ojczystej. Tutaj treści poważne, patriotyczne przeplatały się ze scenkami pełnymi humoru.
Przez scenę przewinęła się plejada postaci zarówno fantastycznych jak też realnych, między innymi tańczące żabki, rycerze, Murzynki, żeglarze czy też turystki. Burza braw i salwy śmiechu towarzyszyły zabawnym scenkom z życia naszej szkoły, przedstawionych przez uczniów zarówno młodszych jak i starszych klas przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli: E. Brygoły, H. Gorzałki, E. Lalak, B.Kupiec.
       

Z wielkim waruszeniem został przyjęty wątek sienkiewiczowski. Piękna adaptacja opowiadania H. Sienkiewicza pt. "Legenda żeglarska" autorstwa H. Gorzałki wzbudziła podziw widowni i zmusiła do refleksji.

       

Nie zapomnieliśmy też o Święcie Niepodległości. Pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego, przygotowane przez M. Domeradzką, zostały wysłuchane na widowni na stojąco.
     Po wzruszeniach i emocjach, których dostarczyły występujące dzieci, nastąpił uroczysty moment przecięcia symbolicznej wstęgi przez burmistrza Zbigniewa Grzesiaka, głównego wykonawcę i właściciela firmy "ROSA BUD" Romana Saczywko, architekta Sławomira Golenko, inspektora nadzoru budowlanego Bogusława Chodorskiego, dyrektora szkoły Jadwigę Zawadkę i ucznia klasy IVb Jacka Gajowniczka.

                 


   Następnie ksiądz Marian Sobieszek dokonał poświęcenia sal i krzyży, które zostały powieszone w nowo oddanych klasach. Po modlitwie w intencji szkoły i uczniów dyrektor Jadwiga Zawadka pełniąca honory gospodyni zaprosiła zebranych do zwiedzania budynku szkoły.

Nowe sale lekcyjne wywoływały wśród zwiedzających wyrazy zachwytu,gdyż szkoła jest rzeczywiście placówką spełniającą najnowocześniejsze standardy.

           
     Modernizacja przyniosła szkole wiele korzyści. Wszystkie pomieszczenia znajdują się w jednym budynku, więc dzieci nie muszą już wychodzić ze szkoły, aby udać się na zajęcia wychowania fizycznego czy też na obiad. Poprawiły się warunki nauki uczniów, ponieważ przybyło osiem nowych sal lekcyjnych. Na terenie szkoły funkcjonuje pracownia komputerowa z 13 stanowiskami i Internetem. Także bibliotekę szkolną wyposażono w komputery służące uczniom do poszukiwania informacji. Swobodny dostęp uczniów do współczesnej technologii informacyjnej sprawia, że uczniowie szybciej i chętniej przyswajają sobie wiedzę i rozwijają własne umiejętności.

 

Galeria Koła "MAŁEGO PLASTYKA" prowadzonego przez p.E. Brygołę;

 ;

Wystawa prac plastycznych uczniów kl. IV - VI przygotowana przez p. M. Tomkiewicz

 


    Budynek szkoły został ocieplony, wymieniono okna, instalację grzewczą, wybudowano własną kotłownię, co znacznie poprawiło warunki przebywania dzieci w szkole.
     Obszerna, nowoczesna sala gimnastyczna, w której znajduje się również scena, umożliwia prowadzenie zajęć ruchowych i korekcyjnych z dziećmi, których stan zdrowia tego wymaga. Duża scena jest atutem szkoły, gdyż pozwala na organizowanie imprez kulturalno-rozrywkowych dla dzieci, a także ułatwia przygotowanie szkolnych uroczystości i wystawianie spektakli przez uczniów.
Szkoła jest placówką otwartą na wszelkie problemy i potrzeby dzieci, również niepełnosprawnych. Do ich dyspozycji są przeznaczone specjalnie przygotowane łazienki i winda łącząca poszczególne piętra.

     Placówka zyskała dodatkowe pomieszczenia z oddzielnym wejściem przeznaczone dla dzieci z klas 0. "Zerówki" łączy ze szkołą dobudowana w czasie remontu klatka schodowa. Oddzielenie najmłodszych dzieci od starszych sprzyja adaptacji maluchów do nowych warunków, a tym samym pozwala na łagodne przejście do następnego etapu w życiu dziecka- rozpoczęcia nauki szkolnej.

  ;      

     Priorytetem w działalności naszej placówki jest zapewnienie dzieciom przebywającym w szkole bezpiecznych warunków nauki i zabawy, więc ogrodzenie boiska szkolnego znacznie je poprawiło.
     Dokonane zmiany pozwolą na jeszcze lepsze wspieranie uczniów w rozwijaniu ich pasji, możliwości i zainteresowań.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszej szkoły.