WARSZTATY O UNII EUROPEJSKIEJ

525. kwietnia Szkolny Klub Europejski przy SP6 wyruszył w podróż miejską komunikacją do Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie odbyły się warsztaty o Unii Europejskiej, przeprowadzone przez przedstawicielkę Fundacji Schumana z Warszawy. Wraz z uczniami z ZSP1 i SP1 poznawaliśmy obszary działania, jakimi zajmuje sie UE: ochrona praw człowieka, ochrona środowiska, rozwój infrastruktury, łatwe podróżowanie itd. Uczniowie podczas warsztatów zastanawiali się, który z wymienionych obszarów jest dla nas Polaków najważniejszy oraz kiedy UE osiągnie neutralność klimatyczną? Podczas quizu europejskiego klubowicze odpowiadali na pytania dotyczące ilości języków urzędowych oraz liczby ludności w UE. Na wirtualnej ruchomej mapie porównywali również faktyczną wielkość poszczególnych krajów świata.

A.Grygielewicz