Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim

Nasza Szkoła

  • Aktualności
  • Patron
  • Hymn szkoły
  • Historia szkoły
  • Organizacja szkoły
  • Dokumentacja szkoły
  • Wewnątrzszkolne badania edukacyjne
  • Sprawdziany zewnętrzne
  • Kontakt
  • BIP

Projekty

  • aktywny orlik
  • Projekty unijne
  • Projekty edukacyjne
  • Laboratoria przyszłości
  • Klub Szkół UNICEF
  • Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
  • Przyjazna szkoła

600 lecie Miasta

  • 600 lecie Miasta

Dla Uczniów

  • Plan lekcji
  • Zajęcia dodatkowe
  • mLegitymacje
  • Office 365 zdalne lekcje
  • Konkursy
  • Samorząd Uczniowski
  • Podręczniki
  • Ciekawe linki
  • E-podręcznik
  • Dla 8-klasistów
  • Doradztwo zawodowe
  • Katecheza

Z życia szkoły

  • Galeria zdjęć
  • Wspomnienia
  • Osiągnięcia
  • Oddziały przedszkolne
  • Obiady - jadłospis
  • Świetlica szkolna
  • Biblioteka
  • Absolwenci
  • Zloty

Dla rodziców

  • Ogłoszenia
  • Rada Rodziców
  • Dziennik Elektroniczny
  • Rekrutacja
  • Oferta szkoły
  • Ubezpieczenie
  • Materiały edukacyjne dla rodziców
  • RODO

Archiwum

  • Archiwalne artykuły
  • Nasza pierwsza strona
  • Publikacje

Logowanie

  • Nie pamiętasz hasła?
  • Nie pamiętasz nazwy?

ZWROT PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

zwrot podręczników

harmonogram ---->pobierz

DWA DNI - MOC WRAŻEŃ. CZWARTOKLASIŚCI NA LUBELSZCZYŹNIE.

LUBLIN 5W dniach 1 i 2 czerwca nasze klasy czwarte wybrały się na długo wyczekiwaną, dwudniową wycieczkę. Ruszyliśmy wczesnym rankiem, a piękna, słoneczna pogoda od samego początku zapowiadała udany wyjazd. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spotkania z malowniczym Kazimierzem Dolnym. Wielką atrakcją na start okazał się przejazd meleksami, który pozwolił nam w świetnym stylu poczuć klimat tego miasteczka. Następnie czekało nas małe wyzwanie kondycyjne – choć podejście było strome, wszyscy dzielnie weszliśmy na Górę Trzech Krzyży, skąd rozpościerały się przepiękne widoki na okolicę. Chwilę oddechu i upragniony relaks złapaliśmy podczas godzinnego rejsu statkiem po Wiśle, który dostarczył nam mnóstwo radości. Prosto z Kazimierza udaliśmy się do urokliwego Nałęczowa na krótki spacer, po czym ruszyliśmy na zasłużony odpoczynek.

Czytaj więcej...

JAK BAWIONO SIĘ PRZED ERĄ SMARTFONÓW?

zabawy stare 1Jakiś czas temu podczas lekcji języka polskiego rozmawialiśmy o tym, czego możemy nauczyć się od starszych pokoleń. Poprosiłam więc piątoklasistów, by przeprowadzili wywiady z rodzicami i dziadkami i dowiedzieli się, w co bawili się, gdy byli dziećmi. Kiedy wyszliśmy na szkolne podwórko, żeby wypróbować te pomysły, uczniowie naprawdę mnie zaskoczyli. Jeden z uczniów przyniósł kompletny zestaw do palanta – sam kupił kij i piłkę, narysował planszę i z zaangażowaniem wytłumaczył klasie, o co w tym chodzi. Zobaczyliśmy też badmintona, beczkę, bierki, pchły i warcaby. Te ostatnie były zresztą wyjątkowe, bo uczennica przyniosła bardzo stary, pamiątkowy egzemplarz swojego dziadka. Nie zabrakło też ciuciubabki, która – mimo upływu lat – nadal potrafi wywołać tyle samo radości co kiedyś. Uczniowie pokazali też jak się skacze w „szczura”, jak wyglądają flagi czy piłka nożna według dawnych podwórkowych zasad. Dużą popularnością cieszyły się kapsle, które wzbudziły mnóstwo emocji. To były dwie godziny pełne ruchu, śmiechu i świetnej zabawy, która pokazała, że tradycyjne gry wciąż mają w sobie wyjątkową moc. Może podczas wakacji ktoś jeszcze przypomni sobie o kapslach, bierkach albo palancie?

Dorota Bodo   

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO BERLINA

berlin 25W dniach 18.-20. maja uczniowie klas 7 i 8 wybrali się na wycieczkę do Berlina i Poczdamu. Podczas spacerów ulicami stolicy Niemiec widzieliśmy m.in.: Bramę Brandenburską - symbol Berlina, Reichstag -gmach parlamentu, gdzie wspieliśmy się na szczyt szklanej kopuły widokowej, zachowane fragmenty Muru Berlińskiego, pałac Charlottenburg, okolice słynnego dworca ZOO, wnętrza i podziemia Katedry Berlinskiej - największego i najważniejszego kościoła protestanckiego w Berlinie czy Checkpoint Charlie - najsłynniejsze przejście graniczne między Berlinem Wschodnim a Zachodnim.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE AKTYWNY WEEKEND W SP6

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6

zapraszają na

Wydarzenie sportowo – rekreacyjne

W dniu 14.06.2026 r. (niedziela)

Miejsce: boisko Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6

 

W godzinach 9:00 – 15:00

 

W programie:

- turniej piłki nożnej dla dzieci z roczników 2014/2015

- turniej dla rodziców

- animacje i konkursy ruchowe

- strzelnica sportowa

- testy sprawnościowe z wykorzystaniem systemu Fitlight.

- spotkanie z dietetykiem

 

 

Dla uczestników turnieju przewidziano posiłek regeneracyjny.

Dla uczestników przewidziano medale i wyróżnienia.

Zgłoszenia drużyn do turnieju: 25 759 35 08

 

Zadanie pn. „Sportowa integracja na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim” dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

msirmiasto logo

 

 

WOJEWÓDZKIE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE Z SUKCESAMI

ZAWODY 2Warszawa przywitała nas upałem 30 stopni, kiedy zawitaliśmy na wojewódzkie zawody lekkoatletyczne. Ciężko było wytrzymać w taką pogodę, a co dopiero biegać. Zawodnicy Sp6 wykrzesali wszystkie siły, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Wystartowała sztafeta olimpijska która zajęła dobre X miejsce. Karolina Ziemicka w biegu na 300m i Ola Koziestańska w biegu na 200m sprawdziły swoje siły z innymi zawodniczkami z całego województwa. Nadia Kulma zajęła niesamowite IV miejsce w biegu na 1000 m. Niewiele zabrakło i byłoby podium. Ogromna wola walki, dyscyplina i inteligencja sprawiają, że zajmuje coraz wyższe miejsca. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

 

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z PANEM ARTUREM ŚWIERCZEM

OB 8W naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z Arturem Świercz, który podzielił się z uczniami swoją historią oraz doświadczeniami związanymi z pokonywaniem życiowych trudności. Nasz gość opowiadał o życiu z niepełnosprawnością – od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim, jednak nie przeszkodziło mu to w realizowaniu pasji, rozwijaniu zainteresowań i podejmowaniu nowych wyzwań.

Podczas spotkania Pan Artur podkreślał, jak ważne są wytrwałość, odwaga, pozytywne nastawienie oraz wiara we własne możliwości. Mówił również o znaczeniu wsparcia bliskich i o tym, że nawet największe przeszkody można pokonać dzięki determinacji i konsekwencji w działaniu.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści gościa, zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w rozmowie. Spotkanie było nie tylko okazją do poznania niezwykłej osoby, ale także cenną lekcją empatii, szacunku oraz motywacją do rozwijania własnych pasji i realizowania marzeń.

Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi za inspirującą wizytę. Jego historia z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów i będzie zachętą do odważnego podejmowania życiowych wyzwań.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE NA FESTYN RODZINNY

Niebieski i Zielony Ilustrowany Festyn Rodzinny Plakat

KLASA 1A W PROGRAMIE „BEZPIECZNY PIES = BEZPIECZNE DZIECKO”

1 1

Uczniowie klasy 1a wzięli udział w programie profilaktycznym „Bezpieczny pies = bezpieczne dziecko”, którego celem jest kształtowanie prawidłowych i bezpiecznych postaw wobec psów oraz zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym z ich udziałem.

Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać potrzeby i zachowania psów, dowiedzieć się, jak właściwie odczytywać sygnały wysyłane przez zwierzęta oraz jak zachowywać się w różnych sytuacjach związanych z kontaktem z psem, z szacunkiem do jego potrzeb i granic.

Zajęcia prowadzone były przez Aleksandrę Kozikowską-Lelonek – trenera psów, trenera profilaktyki pogryzień oraz pedagoga specjalnego. W spotkaniach z udziałem psów obecny był również ich opiekun, który dodatkowo czuwał nad bezpieczeństwem uczestników i dobrostanem zwierząt.

Uczniowie wzięli udział w cyklu ośmiu spotkań, podczas których kształtowane były umiejętności pomagające budować bezpieczne relacje między dziećmi a psami. Dzięki aktywnemu udziałowi w zajęciach dzieci uczyły się odpowiedzialnych zachowań, które zwiększą ich bezpieczeństwo i pozwolą lepiej rozumieć zwierzęta.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli uczestniczyć w tak wartościowej inicjatywie edukacyjnej i zdobyć praktyczną wiedzę, która z pewnością przyda się im w codziennym życiu. Przysmaki ofiarowane przez dzieci dla psów – Fanty, Fado i Elvisa – były drobnym, ale bardzo miłym wyrazem wdzięczności za udział czworonożnych towarzyszy w naszych spotkaniach.

 

 

Czytaj więcej...

„DZIEŃ, KTÓRY POŁĄCZYŁ SERCA – INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA PEŁEN RADOŚCI, EMPATII I WZRUSZEŃ”

36Dzień Dziecka to wyjątkowy czas pełen uśmiechu, zabawy i niezapomnianych chwil. W tym roku uczniowie klas ósmych mieli zaszczyt uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu integracyjnym, organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie. Był to dzień, który na długo pozostanie w naszych sercach.

Nasi uczniowie zaangażowali się w obchody jako wolontariusze, wspierając dzieci z różnymi dysfunkcjami podczas licznych atrakcji i aktywności. Wspólnie uczestniczyliśmy w rozgrywkach sportowych, rywalizacjach drużynowych oraz zabawach integracyjnych. Młodzież wykazała się ogromną odpowiedzialnością, troską, empatią i opiekuńczością, tworząc atmosferę bezpieczeństwa, akceptacji i wzajemnego szacunku.

Był to magiczny dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, integracji i prawdziwej życzliwości. Pokazał, jak wiele dobra drzemie w młodych ludziach i jak ważne jest budowanie relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu oraz otwartości na drugiego człowieka.

Czytaj więcej...

DZIEŃ DZIECKA KLASY IB NA KĘDZIERAKU

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 1b spędzili wyjątkowy dzień na Kędzieraku. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i życzliwości rodziców przygotowano wiele atrakcji, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń.

Na uczestników czekał pyszny poczęstunek oraz ognisko. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy pierwszej pomocy, podczas których dzieci mogły poznać podstawowe zasady udzielania pomocy potrzebującym. Niezwykłą atrakcją było również spotkanie ze strażakami z OSP Kędzierak, którzy zaprezentowali wóz strażacki, opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych.

Czytaj więcej...

WYNIKI XXI POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO POŚWIĘCONEGO ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Kałuszynie

PODSUMOWANIE KONKURSÓW POWIATOWYCH 2026

Uroczyste rozdanie nagród uczestnikom konkursów powiatowych

i międzyszkolnych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 6

w Mińsku Mazowieckim odbędzie się

17 czerwca 2026 roku o godzinie 10:00.

Zapraszamy laureatów wraz z opiekunami

WYNIKI XXI POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA KLAS IV - VIII

Wyniki XXI Powiatowego Konkursu Matematycznego

dla klas IV- VIII Powiatu Mińskiego.

 

WYNIKI --> POBIERZ

ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2026/2027

coop-kids 

Zapisy uczniów do świetlicy na rok szkolny 2026/2027 odbywać się będą w dniach 1- 26.06.2026r. Prosimy o wydrukowanie, wypełnienie oraz dostarczenie do świetlicy karty zgłoszenia. 

POBIERZ kartę zgłoszenia

PIERWSZE ZAJĘCIA ZE STRZELANIA LASEROWEGO

strzelanie 321 maja w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia ze strzelania laserowego w ramach edukacji dla bezpieczeństwa. Ósmoklasiści podeszli do zadania z pełnym profesjonalizmem — byli świetnie przygotowani teoretycznie, a podczas ćwiczeń zachowali wszystkie zasady bezpieczeństwa.

Uczniowie pracowali pod okiem specjalisty, który pokazywał, jak prawidłowo przyjąć postawę strzelecką oraz jak bezpiecznie i odpowiedzialnie obchodzić się z bronią treningową.

Okazało się, że celność to ich mocna strona — niektórzy już pierwszego dnia zaczęli zastanawiać się, czy nie mają ukrytego talentu. A drugiego dnia… wrażenia wciąż były żywe, a rozmowy o „najlepszych strzałach” nie milkły na przerwach.

Zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę — dosłownie i w przenośni — dlatego planujemy ich kontynuację.

Czytaj więcej...

GOLE, PASJA I MARZENIA

PILKA 1622 maja 2026 r. gościli w naszej szkole piłkarze reprezentacji MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki- byli to Damian Pawlus i Adrian Gilant. Spotkali się z klasami 0-2. Opowiadali o swojej karierze piłkarskiej, zadawali pytania, rozdawali nagrody. Uczniowie mogli poznać historię klubu MKS Mazovia i wiele ciekawostek związanych z klubem piłkarskim. Adrian to nasz uczeń, swoją determinacją i ciężką pracą pokazuje młodemu pokoleniu, że jak się chce to można osiągnąć bardzo dużo mimo młodego wieku. To było bardzo miłe spotkanie i powrót wspomnieniami do niezapomnianych lat szkolnych. Mamy nadzieję, że przed nami nie jedno takie spotkanie. Życzymy dużo sukcesów w dalszej karierze!

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

729x308

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że 31 maja to ,,Światowy Dzień bez Tytoniu”, obchodzony od 1987r. i ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia. Misją wydarzenia jest podnoszenie świadomości o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych oraz działaniach WHO w walce z epidemią tytoniu. Święto jest dobrą okazją, by wszyscy wspólnie mogli się zastanowić jak poprawić swoje zdrowie.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z RODZICAMI PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS I i ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

logo6

Serdecznie zapraszamy Rodziców przyszłorocznych klas I oraz oddziału przedszkolnego na spotkanie organizacyjne 

dnia 28 maja 2026 roku

godz. 17.00 "zerówka"

godz. 18.00 klasy I

O STRASZLIWYM SMOKU I DZIELNYM SZEWCZYKU, PRZEŚLICZNEJ KRÓLEWNIE I KRÓLU GWOŹDZIKU

KT 119 maja 2026r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się przedstawienie teatralne pt. „O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku” przygotowane przez uczniów z koła teatralnego „Wyżyny”. Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, dostarczając widzom wielu emocji, uśmiechu
i świetnej zabawy.

Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pani Kamili Tarczyńskiej, oprawa muzyczna - pani Ewa Szymańska-Kopcińska oraz scenografia - pani Ewelina Spychała.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za występ oraz gratulujemy talentu i odwagi scenicznej.

 

Czytaj więcej...

WYNIKI KONKURSU "MAGICZNE WIERSZE JULIANA TUWIMA

2Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu „Magiczne Wiersze Juliana Tuwima”, którzy wykazali się doskonałą znajomością twórczości poety oraz ogromnym zaangażowaniem. Z radością przedstawiamy laureatów konkursu:

Laureaci konkursu:

I miejsce – Konstanty Ciozda kl.2b

II miejsce (ex aequo)– Nadia Lasek kl. 2a, Sandra Korzeń kl.2c

III miejsce – Krzysztof Goncikowski kl.2a

 

Czytaj więcej...

Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

STRAZ 520 maja uczniowie klasy 1c odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej

Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. W czasie wizyty dzieci zobaczyły gdzie się znajduje i jak działa centrum dowodzenia straży pożarnej. Przypomniały sobie jak korzystamy z numerów alarmowych. Strażacy zaprezentowali pojazdy pożarnicze, sprzęt ratowniczy i gaśniczy. Dzieci mogły również zobaczyć jak wygląda kabina wozu strażackiego i jak obsługuje się hydrauliczne narzędzia ratownicze. W czasie zwiedzania, dzieci obserwowały pokazowy zjazd strażaków po ześlizgu i przygotowanie do wyjazdu alarmowego. Na zakończenie każdy uczeń mógł zobaczyć jak działa wąż strażacki, założyć hełm i porozmawiać ze strażakami. Dzieci przekazały własnoręcznie wykonane laurki. Jeszcze raz dziękujemy Strażakom za ich pracę i poświęcenie każdego dnia.

Czytaj więcej...

LEKCJA BANKOWOŚCI W KLASIE 1C

bank 57 maja 2026 roku uczniowie klasy 1c wzięli udział w lekcji bankowości zorganizowanej w oddziale Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim. Pierwszoklasiści zapoznali się z zawodem pracownika banku. Dowiedzieli się czym zajmuje się bank, dlaczego warto oszczędzać, co to jest konto bankowe, karta płatnicza i jak bezpiecznie z niej korzystać. Zwrócono uwagę na ochronę danych osobowych w internecie, konieczność tworzenia silnych haseł i ostrożnego poruszania się w sieci. Uczniowie mieli możliwość osobiście sprawdzić jak działają maszyny do szybkiego liczenia pieniędzy.

Pod koniec spotkania dzieci chętnie zadawały pytania pracownikom banku. Aktywność oraz poziom wiedzy jaki prezentowali uczniowie zostały nagrodzone wspaniałymi upominkami. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pracowników Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim za dużą otwartość i cierpliwość w odpowiadaniu na nawet najtrudniejsze pytania naszych uczniów.

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY NA DNI MIASTA

m Dni MiastaTo już 605 lat! Świętujemy Dni Miasta!

 

Mińsk Mazowiecki obchodzi swoje urodziny, a to najlepsza okazja, by po prostu się spotkać i pobyć razem. W tym roku czekają na Was zarówno kameralne, jak i duże wydarzenia plenerowe — kulturalne, sportowe i rekreacyjne. 

Czytaj więcej...

KRZEPIŁ SERCA - DZIŚ INSPIRUJE NAS

31 22 27

15 maja w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona poświęcone wybitnemu polskiemu pisarzowi – Henrykowi Sienkiewiczowi. Akademię przygotowali uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami klas.

Podczas uroczystości uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia i twórczości autora „Quo vadis” i „Krzyżaków”. Akademia była okazją do poznania życiorysu Henryka Sienkiewicza, jego osiągnięć literackich oraz znaczenia jego dzieł dla polskiej kultury i historii. Uczniowie zaprezentowali również krótkie scenki inspirowane utworami pisarza – „Ogniem i mieczem”, „Jankiem Muzykantem” oraz „W pustyni i w puszczy”.

Czytaj więcej...

WYNIKI XII POWIATOWEGO INTEGRACYJNEGO KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO "RAZEM POZA HORYZONT"

1

Kategoria literacka ---->pobierz

Kategoria plastyczna ---->pobierz

Czytaj więcej...

AKTYWNA SZKOŁA - AKTYWNY ORLIK

aktywna szkolaBezpłatne treningi dla uczniów SP6!

Stałe terminy treningów piłki nożnej dla uczniów

Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim z wykwalifikowaną kadrą trenerską, odbywające się na szkolnym orliku.

 

 

 

 

WTOREK: godz. 15:30 - 17:00 - chłopcy roczniki: 2016 i 2017;

 ŚRODA: 15:45 - 17:15 - chłopcy roczniki: 2014 i 2015;

CZWARTEK: 13:30 - 15:00 dziewczynki roczniki: 2017 i 2018;

                   15:00 - 16:30 - chłopcy roczniki:  2011 i 2012;

PIĄTEK: 14:00 - 15:30 - chłopcy roczniki: 2017 i 2018; 

 NIEDZIELA: 14:00 - 16:00 - chłopcy roczniki: 2016 i 2017;

                    18:00 - 20:00 - chłopcy roczniki: 2014 i 2015.

 

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ EUROPY!

18 maja uczniowie klasy 1a oraz 8a wspólnie obchodzili Dzień Europy podczas happeningu zorganizowanego przez Katarzynę Trojanek z Europe Direct Mińsk Mazowiecki.

Podczas uroczystości nie zabrakło śpiewu, tańca, muzyki oraz wielu pozytywnych emocji. Część artystyczna przygotowana przez uczniów wprowadziła naturalną, serdeczną atmosferę. Dzieci z klasy 1a przedstawiły zabawę muzyczno-ruchową, która stała się pełną humoru podróżą po krajach Europy.

Zastępczyni burmistrza Katarzyna Łaziuk opowiedziała o możliwościach, jakie daje członkostwo w Unii Europejskiej, a także zwróciła uwagę na znaczenie odpowiedzialności i współpracy między państwami należącymi do wspólnoty.

W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Rady Seniorów oraz wicedyrektorka Fundacja Roberta Schumana, która podzieliła się z uczestnikami dużą dawką pozytywnej energii oraz wartościami związanymi ze współpracą i wspólnotą.

Wspólne świętowanie było doskonałą okazją do nauki!

Czytaj więcej...

LAUREACI ETAPU SZKOLNEGO V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO NA WIERSZ POD HASŁEM "POETYCKA CHEMIA"

poetycka chemia 

(konkurs odbywa się pod patronatem Wydziału Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego)

Kategoria klas 7-8:
I miejsce – Wojciech Kotara, kl. 7c – praca wytypowana przez szkolną komisję do konkursu
ogólnopolskiego
II miejsce – Emilia Kander, kl. 8c oraz Oliwia Korzeń, kl. 8b
III miejsce – Amelia Domańska, kl. 8c, Milena Sitkowska kl. 7c oraz Jakub Weśniuk kl. 8b

Kategoria klas 4-6:
I miejsce – Valeriia Korniienko, kl. 6c
Organizatorki - panie polonistki oraz pani od chemii gratulują wszystkim tym, którzy podjęli
się połączenia chemii z poezją. Powstały bardzo kreatywne wiersze.

Czytaj więcej...

PIKNIK CHARYTATYWNY

gotowy plakat piknik

Więcej artykułów…

  1. REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
  2. DYŻUR WAKACYJNY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
  3. LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO XXI POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
  4. SZYBCIEJ, DALEJ .....

Strona 1 z 56

  • Start
  • poprz.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • nast.
  • Zakończenie

POWERED BY Joomla!® valid xhtml | valid css

Joomla Experts!