DOJRZAŁOŚĆ SZKOLNA - GOTOWOŚĆ DZIECKA DO PODJĘCIA OBOWIĄZKU SZKOLNEGO

       przedszkolaki  Wiek przedszkolny, to okres szczególnie istotny dla dalszych losów dziecka - ucznia. Nauczyciele, jak i rodzice, powinni zadbać o stworzenie optymalnych warunków do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju dziecka, który jest podstawą sukcesu szkolnego. Perspektywa awansu z przedszkolaka na ucznia wywołuje u dziecka różne emocje.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat gotowości szkolnej

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W GR 0 A

WP 20181206 13 01 17 Pro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Czytaj więcej...

CZARODZIEJSKIE SŁOWA

 

Image0003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

AKTYWNIE SPĘDZAMY CZAS…

IMG 20180606 115754Ostatnie tygodnie obfitowały w wydarzenia, podczas których dzieci z oddziału przedszkolnego rozwijały swoje umiejętności aktywnie spędzając czas.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ ZIEMI W ZERÓWCE

IMG 20180426 10440322 kwietnia na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla swojej planety, aby była zdrowa, piękna i czysta. Czasem wystarczy dokręcić kran, zgasić niepotrzebną żarówkę, odnieść do neutralizacji zużyte baterie, wyrzucić śmieci do właściwego kosza, żeby Ziemia poczuła się zadbana. Zerówkowicze z naszej szkoły doskonale wiedzą jak dbać o środowisko. W ostatnim czasie dowiedzieli się nawet co zrobić z niesprawnym sprzętem elektrycznym lub co dzieje się z samochodami, które już nie nadają się do jazdy.

Czytaj więcej...

MARZEC I KWIECIEŃ W ZERÓWKACH

P1020605   Ostatnie tygodnie obfitowały w różne ciekawe wydarzenia. Świętowaliśmy DZIEŃ KOBIET i PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, kultywowaliśmy tradycje wielkanocne przy wspólnym ŚNIADANIU WIELKANOCNYM. Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA, na znak integracji, każdy z zerówkowiczów założył dwie niepasujące do siebie skarpetki.

 

Czytaj więcej...

ZERÓWKOWICZE W MUZEUM

IMG 20180307 124935Całościowe wspieranie rozwoju dziecka to podstawowy cel wychowania przedszkolnego. W różnorodnych działaniach dydaktyczno-wychowawczych ważne miejsce zajmuje obszar edukacji społecznej. Realizowane treści dotyczą głównie rodziny i grupy, ale także miejscowości, środowiska lokalnego oraz Polski jako ojczyzny.

 

 

 

Czytaj więcej...

KONKURS RECYTATORSKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

     IMG 20180302 115539Dnia 2 marca 2018r. w oddziałach zerowych odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski. Utwory , które były recytowane to wiersze Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 16 uczestników z trzech grup.

 

 

 

Czytaj więcej...

„TYDZIEŃ PRZYJAŹNI”, KTÓRY NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY…

IMAG0573„ To człowiek jest człowiekowi

najbardziej potrzebny do szczęścia”

P. Holbach

 

     Nadrzędnym celem wychowania przedszkolnego jest dbanie o wszechstronny rozwój dziecka oraz kształtowanie jego osobowości. Współdziałanie w grupie rówieśniczej pozwala rozwijać uczucia życzliwości, sympatii i w końcu...

przyjaźni.

Czytaj więcej...

W ŚWIECIE DOROSŁYCH - POZNAJEMY ZAWODY - ŻOŁNIERZ - PIELĘGNIARKA

IMAG0561 31 stycznia 2018 roku w grupie 0 a odbyło się spotkanie z Panem Mariuszem Korzeniem- tatą Oliwii. Pan Mariusz jest plutonowym w 8 Batalionie Radiotechnicznym. Jak na żołnierza przystało nasz gość był solidnie przygotowany do spotkania, które dokładnie przemyślał i zaplanował. Pan Mariusz opowiedział nam o swojej służbie, prezentował mundur galowy i polowy oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki stroju.

 

Czytaj więcej...

DOKARMIAMY PTAKI

IMG 20180112 133015Dzieci z oddziałów zerowych chętnie korzystają z uroków zimy. Zabawy na śniegu i zimowe spacery, ku uciesze naszych wychowanków, są stałym elementem codziennych zajęć. Zimowa aura sprawia, że z twarzy dzieci nie schodzi uśmiech.

 

 

Czytaj więcej...

ZABAWY TEATRALNE

IMG 20180221 114634W ramach zajęć dydaktycznych-wychowawczych grupa Ob realizowała tematy związane z teatrem. Rozmawialiśmy na temat wyglądu teatru, ludzi, którzy tam pracują, dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje lalek teatralnych, a nawet mieliśmy okazję je wykonać. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zasad zachowania się podczas spektaklu. Chętnie uczestniczyły w zabawach parateatralnych, wcielały się w role, tworzyły inscenizacje, wymyślały własne scenki z użyciem pacynek i własnoręcznie wykonanych kukiełek. Do był czas świetnej zabawy i kreatywnych działań, a nasze dzieci to uwielbiają!

Czytaj więcej...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DSC04618Kochana Babciu! Kochany Dziadku!

„Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie,

Smutno by było bez Was na świecie.

Uczycie kochać, być dobrym, uczciwym,

Życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym.

Bardzo Was za wszystko kochamy

I dziś piosenkę dla Was zaśpiewamy…”.

 

       Są takie dwa zimowe dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków.

Czytaj więcej...

FERIE ZIMOWE

IMG 20180116 154034Ferie zimowe to czas odpoczynku i dobrej zabawy. Nie brakowało jej także podczas zajęć opiekuńczych w szkolnej zerówce. Dzieci, które zawitały do nas w okresie ferii, nie mogły się nudzić. Wychowawcy wypełnili im czas przeróżnymi formami aktywności. Każdego dnia nie zabrakło kreatywnych zajęć plastycznych, rozwijających zajęć muzyczno – ruchowych, pobudzających wyobraźnię zajęć czytelniczych oraz uwielbianych przez wszystkie dzieci zajęć ruchowych na sali gimnastycznej.

Czytaj więcej...

BAL KARNAWAŁOWY

IMAG038111 stycznia 2018 r. sala gimnastyczna w naszej szkole zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, superbohaterów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Tego dnia odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci z oddziałów zerowych mogły pobawić się ze swoimi rówieśnikami , a także rodzicami i wychowawcami.

Czytaj więcej...

WIGILIA

P1020413       Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny czas w roku. Wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują nadejścia tych magicznych, ciepłych chwil.

 

 

Czytaj więcej...