ZACZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY

kredki

 

ROK SZKOLNY

2017/2018

 

 

UDZIAŁ W KONCERCIE ZESPOŁU WIRTUOZ

 Muzyczna przygoda z zespołem WIRTUOZ 

IMG 20170317 112055

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

POWIATOWA KONFERENCJA NAUKOWA

DSC 1043

Wartościowe i widowiskowe połączenie teorii z praktyką.

 

9 marca dzieci z grup 0a, 0b i 0c zaprezentowały się jako artyści na scenie w naszej szkole. Okazją ku temu była V Powiatowa Konferencja Naukowa zorganizowana z inicjatywy pani dyrektor - Anny Zalewskiej.

 

Czytaj więcej...

Z WIZYTĄ W MUZEUM

DSCF0576

 W lutym zorganizowano wycieczki do pobliskiego Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich. Dzieci z oddz. 0a, 0b, 0c miały okazję poznania i „dotknięcia” cząstki historii Ojczyzny i regionu.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

OFERTA EDUKACYJNA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Pragniemy przedstawić Państwu ofertę edukacyjną Oddziałów Przedszkolnych funkcjonujących w Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. W związku ze zbliżającą się rekrutacją do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018 prosimy Państwa o zapoznanie się z naszą ofertą.

Czytaj więcej...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

DSCF2937

 

  „Z grzecznym ukłonem, serduszkiem pełnym

 radości” przywitaliśmy w zerówkach przemiłych gości!

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

BAL KARNAWAŁOWY

DSCF0194

 

 

Bal karnawałowy w zerówce

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

JASEŁKA

20161220 110617

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, przepełniony ciepłem i radością. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawczynią panią Hanną Gorzałką, przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek Jasełka.

 

 

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

DSC09678

 

 16 grudnia w grupie 0a odbyły się zajęcia otwarte dla            Rodziców. Temat zajęć „Zwyczaje bożonarodzeniowe" miał wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt.

 

 

 

Czytaj więcej...

I GALA PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

DSC0946709 grudnia 2016 roku w oddziałach zerowych odbyła się I Gala Piosenki Świątecznej. Gala przyjęła się z wielkim entuzjazmem. Do konkursu przystąpiło 21 uczestników- łącznie ze wszystkich grup, przygotowanych do Gali przez Rodziców. W komisji konkursu zasiadły: p. Jolanta Czyżkowska, p. Anna Pessel i p. Monika Nowak. 

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI KLASOWE

 DSC09412 Wreszcie 6 grudnia! – dzieci od dawna czekały na ten dzień. Starały się być grzeczne po to, aby Mikołaj o nich pamiętał. Uczyły się, że warto pomarzyć o prezentach i zdobyć umiejętność cieszenia się z drobiazgów. Radosne świętowanie Mikołajek, w każdej z grup zerowych, wyglądało nieco inaczej.     

 

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ GÓRNIKA

DSC09398"Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym."


"Barbórka" obchodzona na cześć św. Barbary patronki górników 4 grudnia, to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w oddziałach przedszkolnych 2grudnia2016r.

 

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA CZYTELNICZE

DSC08937

 

W związku z obserwowanym spadkiem czytelnictwa wśród dzieci wychowawczynie grup zerowych podjęły działania, które poprawiłyby zaistniałą sytuację. Zaczęłyśmy od uświadomienia rodzicom wagi tego problemu, po czym organizowałyśmy sytuacje sprzyjające rozbudzaniu potrzeb i zainteresowań czytelniczych uczniów.

 

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DSC0937625 XI 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowały i przeprowadziły wychowawczynie swoich grup. Tematem przewodnim tegorocznego święta był PRZYJACIEL.

 

 

 

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO 11 LISTOPADA W PRZEDSZKOLU

DSC09236 Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych.

 Na gazetkach znalazły się wykonany przez dzieci flagi i godło Polski.

  Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.

 

Czytaj więcej...

ZACZAROWANA RÓŻDŻKA PANI JESIENI

IMG 077118 XI 2016 r w grupie 0 a odbyło się przedstawienie dla Rodziców pt: „Zaczarowana różdżka Pani Jesieni". Chociaż Pani Jesień grała pierwszą rolę, w przedstawieniu nie mogło zabraknąć pozostałych pór roku. Oprócz nich Rodzice mogli zobaczyć całą plejadę gwiazd: wiewiórki, zajączki, jeże, niedźwiedzia, sroczkę, lisy i wilki. Dzieci bardzo sumiennie nauczyły się swoich kwestii, dziękuję Rodzicom, którzy zaangażowali się w szycie i organizowanie strojów oraz p. Agnieszce Trąbińskiej, która w odpowiednich momentach rozsypywał śnieg wprowadzając nastrój zbliżającej się Pani Zimy.

 

Czytaj więcej...

Czas wolny dzieci z grupy 0a - po szkole…

DSC09092

 

Niedawno w Sulejówku odbyły się Mistrzostwa Sztuk Walk Federacji ICO wchodzącej w skład Polskiej Federacji Kickboxingu. Olivier Błaszczak- uczeń z grupy 0a, reprezentant Walhalla Fight Club zdobył dwa złote medale.

 

 

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO KSIĘGARNI

20161004 100805

Zaciekawić książkami – efektywnie i z pasją…

Przygotowanie do czytania to jedno z ważnych zadań realizowanych w pracy dydaktyczno-wychowawczej w grupach 0-ych. Zastanawiamy się, co robić, aby korzystanie z książek nie stało się przeżytkiem.

Jakie metody i formy stosować w celu zainteresowania i motywowania dzieci do samodzielnego czytania? 

Czytaj więcej...

POKAZ KICKBOXINGU

DSC08865

23 września 2016 roku w oddziałach zerowych odbyły się zajęcia z kickboxingu, prowadzone przez pana Kamila Chłopika, trenera kickboxingu i właściciela mińskiego Walhalla Fight Club.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

BLIŻEJ NATURY

Zdjęcie-0047

 

Zerówkowicze bliżej natury

W końcu września dzieci z oddziałów 0 uczestniczyły w wycieczce do pobliskiego lasu.

 

 

 

Czytaj więcej...

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE - WAŻNE INFORMACJE

Oddziały przedszkolne w roku szkolnym 2016/2017

0a - wychowawczynie: p. Anna Pessel i p. Monika Nowak

0b - wychowawczyni p. Jolanta Czyżkowska

0c - wychowawczyni p. Aneta Syryjczyk

W ramach pobytu dziecka w przedszkolu ( oddział 0a) pobierane są następujące opłaty:

-> opłata za pobyt dziecka w przedszkolu za każdą godzinę ponad podstawę programową - 1 zł/godz.

Wpłaty dokonujemy na konto:

83 9226 0005 0024 4651 2000 0010

 

->opłata za dzienne wyżywienie dziecka (3 posiłki) - 6zł/dzień

Wpłaty dokonujemy na konto:

49 9226 0005 0024 4651 2000 0040

Powyższe opłaty rodzice zobowiązani są wpłacić do 10 każdego miesiąca wyłącznie na wyżej wymienione konta.

Wykaz podręczników i programów nauczania w zakładce PODRĘCZNIKI

Sześciolatku, witaj w przyjaznej szkole!


6latek1sześciolatek

Rodziców, którzy zdecydują się wysłać swoje  6 letnie dziecko do naszej szkoły pragnę zapewnić, że każdy uczeń znajdzie u nas możliwość rozwoju uzdolnień, zainteresowań i talentów, a jego rodzice będą mieli pewność, że wybrali dla swojego dziecka bezpieczną i przyjazną szkołę.

Czytaj więcej...