URODZINY WISŁAWY SZYMBORSKIEJ ŚWIĘTUJEMY KONKURSEM NA WYKLEJANKĘ!

Screenshot 2023-02-16 at 13-31-18 Wyklejanki Wislawy Szymborskiej  POLSKE FILMDAGERRok 2023 ogłoszono Rokiem Mikołaja Kopernika i Wisławy Szymborskiej. Astonom jest fascynujący, ale odległy, Noblistka przeciwnie: życiowa i aktualna. I jak żaden pisarz w historii z wdziękiem zajmowała się także twórczością niepoważną.

Jednym z przejawów nietuzinkowego poczucia humoru poetki były jej wyklejanki czy jak kto woli – kolaże, które przygotowywała z myślą o swoich przyjaciołach i znajomych. Podobno na kilka tygodni przez świętami i Nowym Rokiem zwykła rozkładać na podłogach w swoim niewielkim krakowskim mieszkaniu najciekawsze strony z gazet oraz czasopism, wycinać i łączyć fragmenty ilustracji czy zdjęć z hasłami, frazami, pojedynczymi słowami. Wychodziły rzeczy przezabawne i niezwykle cieszące tych, których własnoręcznie przygotowanymi kartkami była łaskawa obdarować. Reprodukcje kilku dziełek autorki ,,Wołania do Yeti” prezentujemy w szkole na I piętrze.

Z okazji 100. Rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej proponujemy udział w konkursie na wyklejankę. Konkurs ma charakter innowacyjny, ponieważ adresowany jest do całej społeczności naszej Szkoły. W związku z tym prace będą oceniane w dwóch kategoriach:

Kategoria I: Uczniowie

Kategoria II: Dorośli (Nauczyciele i inni Pracownicy Szkoły oraz Rodzice i Dziadkowie Uczniów.

Prace w formacie A4 lub A5 należy podpisać na odwrocie, zaznaczając kategorię wiekową (uczniowie podają klasę) i dostarczyć do Szkoły. Kolaże będą zbierać panie od języka polskiego i wychowawczynie z klas 0 – III. Czekamy na nie do piątku 31 marca.

Wystawę najlepszych prac, ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród zorganizujemy w kwietniu. O terminie poinformujemy na stronie internetowej Szkoły.

Współorganizatorem Konkursu jest Rada Rodziców.

Wszystkim życzymy dobrej zabawy.

ZAPROSZENIE DO KOMISJI XVIII POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Organizatorzy XVIII Powiatowego Konkursu Matematycznego

serdecznie zapraszają nauczycieli matematyki uczących w klasach IV - VIII szkół podstawowych w powiecie mińskim

chętnych do pracy w Komisji Konkursowej

na spotkanie,

które odbędzie się w SP 6 w Mińsku Mazowieckim

we wtorek 7 marca o godzinie 16:30.

OGŁOSZENIE

Logo miasta.jpgBurmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki ogłasza konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim.

ZARZĄDZENIE NR 1102/433/23 BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI

 

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/24


a6529b5fee34705e9efa22254e0a1dba

Szanowni Państwo, poniżej umieściliśmy link do strony miasta-rekrutacja. Klikając w ten link zostaniecie przekierowani na stronę miasta, gdzie na bieżąco zamieszczane są aktualne informacje dla rodziców:

https://www.minsk-maz.pl/1123,rekrutacja

ZEBRANIE SEMESTRALNE

logo6

Zapraszamy na zebranie semestralne rodziców 31 stycznia 2023r. 

kl. 0 - III o godz. 17.00

kl. IV - VIII o godz. 18.00

SZCZEGÓŁY

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "AUTORZY LEKTUR SZKOLNYCH W KRZYWYM ZWIERCIADLE"

autor 

Miło nam poinformować, że jury w składzie: Małgorzata Tomkiewicz, Ewelina Spychała, Agnieszka Królak, Marzena Król i Bożena Swatko po burzliwych obradach wyłoniło spośród 95. nadesłanych na konkurs prac niżej wyszczególnionych laureatów:

Czytaj więcej...