XXVII ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH - OLECKO

300px-POL Olecko COA.svgXXVII Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku w dniach 24.05. – 26.05. 2019r.

Motto tegorocznego spotkania to słowa Henryka Sienkiewicza:

„Sławić wszystko, co polskie, kochać swój naród, czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość”

 

Czytaj więcej...

XXVI ZLOT SIENKIEWICZOWSKI - TCZEW

POL Tczew COA 1.svgXXVI Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich zorganizowany został przez Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. H. Sienkiewicza w Tczewie w dniach 8 – 10 czerwca 2018.

Spotkanie przyjaciół Henryka Sienkiewicza rozpoczęło się uroczystym przemarszem uczestników zlotu ulicami Tczewa. Następnie wszyscy zostali powitani przez władze miasta i dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie. Kolejnym punktem programu była uroczysta gala w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, podczas której była okazja spotkania ze znaną polską aktorką teatralną i filmową Ewą Wiśniewską, laureatką Orła za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Ogniem i mieczem”, oraz z panią Anną Dziewanowską prawnuczką naszego patrona Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej...

XXV JUBILEUSZOWY ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH - PUŁAWY

744px-POL Puławy COA.svgXXV Jubileuszowy  Ogólnopolski  Zlot  Szkół Sienkiewiczowskich zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 11 w Puławach.

Spotkanie Braci Sienkiewiczowskiej rozpoczęło się 26 maja 2017r. uroczystym przemarszem ulicami miasta uwieńczonym pamiątkową fotografią. Kolejnym punktem programu była  uroczysta gala, na której była okazja do spotkania ze znaną  aktorką Magdaleną Zawadzką, reżyserem Jerzym Hoffmanem,  prawnuczką naszego patrona – Anną Dziewanowską oraz  wnukiem Henryka Sienkiewicza  – Juliuszem Sienkiewiczem.

Czytaj więcej...

XXIV ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH - OBLĘGOREK

DSCF3829W dniach 20-22 maja 2016r. w Oblęgorku odbył się  XXIV Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 6 – Anna Kurowska, Wiktoria Jakóbowicz, Luiza Bouchiker, Wiktoria Stradczuk, a towarzyszyła im pani Emilia Padzik. W zlocie wzięło udział 50 szkół z całej Polski.

W pierwszym dniu zjazdu reprezentacje wszystkich szkół wzięły udział w pochodzie postaci Sienkiewiczowskich, który przeszedł ulicą Henryka Sienkiewicza w Kielcach, a następnie w uroczystym otwarciu zlotu, przygotowanym przez organizatorów. W kieleckim Centrum Kultury  miało miejsce spotkanie ze znanymi aktorami, a jednocześnie odtwórcami ról bohaterów powieści Sienkiewicza-Danielem Olbrychskim i Janem Nowickim.

Czytaj więcej...

XXIII OGÓLNOPOLSKI ZJAZD SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH W PRZASNYSZU

przasnyszNadszedł 22 maj 2015, a wraz z nim długo wyczekiwany XXIII Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Tym razem uczniowie naszej szkoły: Anna Ostrowska oraz Kamila Księżopolska pod opieką pani Emilii Padzik gościły w Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Przasnyszu.

Czytaj więcej...

XVII OGÓLNOPOLSKI ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH


XVII OGÓLNOPOLSKI ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH
SZCZAWNICA, NOWY SĄCZ - 2009r.

 

Czytaj więcej...

XX JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH

[Rozmiar: 81757 bajtów]
Szkoła Podstawowa nr 6 na XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich 2012

W dniach 25-27 maja w Starogardzie Gdańskim spotkały się, już po raz dwudziesty, delegacje szkół noszących zaszczytne imię Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej...

XVIII OGÓLNOPOLSKI ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH W SZYDŁOWCU

XVIII OGÓLNOPOLSKI ZLOT 
SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH W SZYDŁOWCU

 
    „Zacni Waszmościowie! Z wielkim ukontentowaniem w sercu chcemy Waszmościów zaprosić do naszego Szydłowieckiego grodu na XVIII Zjazd Akademij Sienkiewiczowskich(...)”

 

    Tak brzmiał początek zaproszenia, które Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza, otrzymała od Liceum Ogólnokształcącego w Szydłowcu - tegorocznego organizatora corocznych spotkań szkół noszących imię Sienkiewicza.

Czytaj więcej...

XXII ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH

Untitled-1W dniach 23-25 maja tego roku odbył się XXII Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Tym razem ta duża uroczystość miała miejsce w ósmym co do wielkości mieście w Polsce – w Bydgoszczy. Do Szkoły Podstawowej nr 37, która była organizatorem tegorocznego Zlotu przybyły 43  delegacje z całego kraju. Z naszej szkoły były to dwie uczennice klas szóstych: Łucja Czyż oraz Patrycja Jaworska wraz z opiekunem panią Emilią Padzik.

Czytaj więcej...

XXI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

DSCF0257

 

W dniach 24-26 maja w Gnieźnie odbył się XXI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Naszą szkołę reprezentowało czworo  uczniów wraz z dwiema nauczycielkami – panią Emilią Padzik oraz panią Agnieszką Leszczyńską.

 

Czytaj więcej...