KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE

3W roku szkolnym 2021/2022 świetlica szkolna bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Kreatywne prace plastyczne". Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne.

Raz w miesiącu chętne świetliczaki wykonują pracę plastyczną wybraną przez nauczyciela z bloga „Kreatywne prace plastyczne. Dzięki tym działaniom uczniowie mogą poznać rzadko stosowane techniki plastyczne, rozwinąć twórczą wyobraźnię, udoskonalić małą motorykę, a także poznać zastosowanie recyklingu plastycznego, ponieważ w swoich pracach unikamy stosowania gotowych materiałów, szablonów czy elementów plastikowych.

W pierwszym semestrze wykonaliśmy 5 prac wykorzystując różnorodne materiały i techniki: róże-malowane palcami, dynie-stemplowane gazetą, jesienne drzewo – barwienie bibułą, bałwanka z gazety, zimowe drzewo z folii aluminiowej. Zajęcia będą kontynuowane w drugim semestrze. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 14 17 18 19 20 21 22 23