WYCIECZKA DO INDIAŃSKIEJ WIOSKI

2We wrześniu uczniowie z kl. II c i II d mieli okazję pojechać na wycieczkę do wioski indiańskiej Ford Hantajo w Borzychach. Wyjazd miał na celu zintegrować klasy po wakacjach poprzez ciekawe gry i zabawy oraz poszerzyć wiedzę uczniów na temat życia i zwyczajów Indian.

 

Na początku dzieci udały się na leśny tor przeszkód. Uczniowie mogli się wykazać umiejętnościami w przeskakiwaniu na linie jeziora aligatorów, przejściu przez tunel i pajęczynę, strzelania z łuku i rzucania dzidami. Były również rozgrywki zręcznościowe z rzucaniem do celu, łowieniem rybek i wyścigiem węży. Dzieci wzięły także udział w ciekawych warsztatach robienia indiańskich naszyjników i zdobienia drewnianych krążków, dzięki czemu każdy przywiózł do domu jakąś pamiątkę. Po wspólnym posiłku Indianka opowiedziała dzieciom o zwyczajach, ubiorze i narzędziach jakich używali Indianie. Uczniowie mogli zwiedzić namioty tipi i pomalować twarze. Na końcu zaśpiewali indiańską piosenkę i zatańczyli taniec krokodyla. Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do domu.

1 2 3 4 5 6 7 8