XXIII DZIEŃ PAPIESKI

20

18 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXIII Dnia Papieskiego. Idea „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę.

Tegoroczne hasło dnia Papieskiego to: „Cywilizacja życia”.Papież przypomniał o godności i wartości ludzkiego życia, a także wskazał w jaki sposób w opozycji do «cywilizacji śmierci» budować «cywilizację życia»”.

Z tej okazji uczniowie klas IIIa, IIIb, IIIc i VIa, przedstawili nam krótko sylwetkę Jan Pawła II, jego dzieciństwo, drogę do kapłaństwa i wyboru Karola Wojtyły na papieża. Przypomnieli nam również jego dokonania w czasie sprawowania przez przeszło 27 lat pontyfikatu na Stolicy Piotrowej. Uroczystość ozdobił również występ wokalny uczniów klasy IV c, którzy przypomnieli nam ulubioną pieśń papieża „Barkę”.

 

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20