ZAELEKTRYZOWANI

423 października naszą szkołę  odwiedził pasjonata chemii i fizyki z grupy „Zaelektryzowani”, który przybliżył uczniom klas I-III i IV a oraz dzieciom z oddziału zerowego wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów.

 

 

Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem. W czasie tej niezwykłej lekcji, uczniowie na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, który zmienił ich wysokość głosu podczas próby mówienia. Starali się spowodować wir w butelce z wodą, zobaczyli wybuch wytworzonego domowym sposobem wodoru, obserwowali doświadczenia z użyciem mieszanki propan – butan. Bardzo interesującym eksperymentem była: „paląca się dłoń”.  Prowadzący podkreślił, jak ważne jest bezpieczne obchodzenie się z ogniem i korzystanie z gazu w gospodarstwie domowym. Atrakcją były również „czarodziejskie okulary” tzn. odwracające gogle pozwalające na oglądanie świata do góry nogami!  

  Wszystko przedstawione było z dużą dawką humoru, małą dawka strachu i wielką dawką radości! Taka nauka przez zabawę bardzo się nam wszystkim podobała.

1 2 3 4 5 6 8 9 10 11 13 14