FILCOWE KAPCIE HRABINY ŁUBIEŃSKIEJ

2W dniu 16 listopada 2023r. uczniowie klasy Vb doskonalili swoje umiejętności techniczne podczas warsztatów "Szycie kapci filcowych hrabiny Łubieńskiej" w Muzeum Ziemi Mińskiej. Uczestnicy zajęć uczą się własnoręcznie szyć unikatową, a zarazem praktyczną parę kapci. Jest to świetna okazja do zdobywania przez dzieci i młodzież nowych umiejętności przydatnych w życiu codziennym. Zajęcia z podstaw krawiectwa nie tylko uczą kreatywności, ale także rozwijają sprawność manualną, aktywność twórczą, dostarczają wiedzy na temat wykorzystania tkanin i ściegów ozdobnych.

 Jednym z założeń warsztatów jest również podtrzymywanie i kultywowanie tradycji muzealnych.

Wykonanie całej pracy polegało na obrysowaniu dwóch form, które następnie należało wyciąć i zszyć. Uczniowie wykorzystywali ściegi ręczne poznane podczas lekcji techniki, np. ścieg okrędkowy i dziergany. Końcowym etapem było ozdobienie kapci wybranymi elementami: koralikami, guziczkami, kwiatuszkami. Efekty były znakomite!

Wszyscy wykonali swoje zadanie z wielkim zaangażowaniem i radością.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 13 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25