DRUGOKLASIŚCI W BOMBKOLANDII

1 1Uczniowie klasy 2a i 2b wraz z opiekunami poczuli już przedsmak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia! W piątek, 15 listopada, zawitaliśmy w „Bombkolandii” w miejscowości Głęboczyca. Nasz pobyt odbywał się pod hasłem „Jak powstają szklane ozdoby choinkowe?”. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły na żywo jaką pracę trzeba wykonać aby powstała bombka – od wydmuchania szkła rozgrzanego palnikiem, poprzez przygotowanie bombki do dekoracji, aż do prac które kończą proces ozdabiania i upiększania. Był czas na samodzielne dekorowanie bombek, anulowanie swoich „grzeszków” w specjalnej maszynie, oraz napisanie listu do Świętego Mikołaja. Następnie doszło do długo wyczekiwanej Wizyty w Gabinecie Świętego Mikołaja, która pozwoliła na szczerą rozmowę z naszym świątecznym i radosnym gościem. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim osobiście wręczał prezenty – dla każdego coś dobrego!

Wycieczka wprowadziła nas w świąteczny nastrój oraz poszerzyła naszą wiedzę zawodoznawczą – podróże kształcą!

1 2 1 3 1 4 1 5 1 6 1 7 1 8 1 9 1 10 1 11 1 12 1 14 1 15 1 16 1 1