EKO - LEKCJA Z PWiK

kropla wody

W grudniu 2023r. klasy 1b i 3c uczestniczyły w niecodziennej eko-lekcji: zajęciach prowadzonych przez pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Mińsku Mazowieckim. Tematem spotkania było zapoznanie uczniów ze znaczeniem wody i sposobami jej wykorzystania, a także potrzebą oszczędzania jej zasobów i ochrony czystości.

Ciekawe zajęcia uatrakcyjniły prezentacje multimedialne przybliżające uczniom wiedzę na temat procesu uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Uczniowie uświadomili sobie, że ich codzienna postawa w zakresie korzystania z wody ma istotne znaczenie dla ochrony środowiska. Całość dopełniły eksperymenty dotyczące właściwości fizycznych wody, które bardzo zainteresowały słuchaczy. Dzięki spotkaniu najmłodsi będą potrafili odpowiedzieć na pytania: skąd mamy wodę w kranie, gdzie jest wykorzystywana, czy jest ważna i potrzebna oraz jak i dlaczego należy ją oszczędzać. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkę w postaci gadżetów PWiK.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23