ZABAWA KARNAWAŁOWA W SZÓSTCE

7Karnawał to czas zabaw, śmiechu, dźwięków i wrażeń. Bale karnawałowe to atrakcja, która jest bardzo lubiana przez dzieci, dlatego w ostatnim tygodniu przed zimowymi feriami, również w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy dla wszystkich uczniów młodszych i starszych. Była nastrojowa dekoracja sali, kolorowe balony, bajkowe stroje, wspólne tańce i zabawy.

Początki balu karnawałowego sięgają dawnych tradycji, kiedy to maskarady i taneczne wieczory były sposobem na świętowanie i zapominanie o troskach codzienności. Te historyczne korzenie nadal są widoczne w dzisiejszych czasach, gdy tradycyjne elementy mieszają się z nowoczesnymi akcentami, tworząc niepowtarzalną atmosferę zabawy.

Tego dnia, już od rana pojawiły się na korytarzach szkolnych kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów i wielu innych. Najpierw bawili się uczniowie klas 0-3, następnie 4-8. Jak przystało na prawdziwy bal, nie zabrakło na nim DJ, który zagwarantował dziecim fantastyczną muzykę, znane utwory z ich playlisty.

Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości, a to było głównym celem tej imprezy. Kolejny bal już za rok!

Dziękujemy wszystkim za wkład w przygotowanie balu: pani Małgorzacie Tomkiewicz, pani Justynie Kalinowskiej, pani Kamili Zając, pani Natalii Zawadzie - za dekorację sali, panu Dyrektorowi, Radzie Rodziców - za zapewnienie DJ i muzyki, rodzicom za poczęstunek oraz uczestnikom – uczniom i nauczycielom za obecność.