NIEWIDOMY? NIE WIDZĘ PROBLEMU

3Psy są takie, jakie... są - odpowiadają najmłodsi uczniowie, zapytani przez naszego znakomitego gościa, który próbuje zerówkowiczom wyjaśnić, że zachowanie każdego psa to kwestia odpowiedniego wychowania. To szczególnie ważne w przypadku Waldka - psa przewodnika, który na co dzień pomaga Panu Sebastianowi Grzywaczowi, niewidomemu sportowcowi, działaczowi, wielbicielowi social mediów, ale przede wszystkim wspaniałemu człowiekowi z jeszcze większym darem rozmawiania z uczniami o wszystkim, z czym musi zmagać się osoba niewidoma, ale i z tym, co ją bawi, pasjonuje i wzrusza.

Cieszymy się, gdy tak niezwykli ludzie nas odwiedzają. A "Psy są takie, jakie są" stawiam na równi z najsłynniejszą sentencją Benedykta Chmielowskiego: "Koń, jaki jest, każdy widzi". Mają potencjał nasi uczniowie.

Spotkanie z Panem Sebastianem udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu Pani Moniki Czajewskiej. Dziękujemy.