UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

ślubujemy

2 października 2015 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim oficjalnie powitała nowych członków braci uczniowskiej. Tego dnia miało miejsce ślubowanie pierwszoklasistów. W ceremonii wzięli udział: Dyrekcja Szkoły i najmłodsi wychowankowie. Bohaterami uroczystości byli oczywiście uczniowie klas pierwszych. W tym szczególnym wydarzeniu wspierali ich swoją obecnością rodzice, dziadkowie, a także nauczyciele i starsi koledzy.

Uroczystość odbyła się według scenariusza opracowanego przez wychowawców klas pierwszych (Ia – p. Agnieszka Książek i p. Mirosława Mariańczyk, Ib – p. Agnieszka Kraus, Ic – Elżbieta Brygoła, Id –p. Renata Krasnodębska, Ie – p. Renata Dutkiewicz). 

1a

Klasa Ia

wychowawca:

Agnieszka Książek

nauczyciel wspomagający:

Mirosława Mariańczyk

 

 

1b

 Klasa Ib

wychowawca: 

Agnieszka Kraus

 

 

 

1c

 Klasa Ic

wychowawca: 

Elżbieta Brygoła

 

 

 

1d

Klasa Id

wychowawca:

 Renata Krasnodębska

 

 

 

1e

Klasa Ie

wychowawca: 

Renata Dutkiewicz

 

 

 

 

Pani Anna Zalewska, dyrektor szkoły, w swym inauguracyjnym przemówieniu podkreśliła powagę wydarzenia, jakim jest pasowanie na ucznia i wyraziła nadzieję, że każdy z pierwszoklasistów zapisze kartę historii pobytu w „Szóstce” w sposób godny, pracując nad doskonaleniem własnego charakteru, dążąc do zdobywania wiedzy i odkrywając na nowo tajniki nauki.Zanim pierwszoklasiści złożyli  uroczyste przyrzeczenie, zaprezentowali to, czego zdążyli się nauczyć przez krótki czas pobytu w szkole.  Zapału, radości i ogromnego wdzięku nie można było nikomu odmówić, dlatego występ wszystkim bardzo się podobał.  Wspaniale przygotowane dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wykazały się wiedzą o ojczyźnie, udowodniły, że znają obowiązki ucznia, a także zasady dotyczące własnego  bezpieczeństwa. Kiedy pierwszaki pomyślnie przeszły ten trudny egzamin, nastąpił  kulminacyjny punkt uroczystości – ślubowanie. Obietnica, którą złożyli uczniowie zobowiązywała do poważnego i mądrego  traktowania nauki.

Oto słowa aktu ślubowania:

 

                                                        

 

Ślubujemy uroczyście:

  • Wypełniać obowiązki ucznia.

Ślubujemy!

  • Uczyć się pilnie  i być dobrym kolegą.

                                                         Ślubujemy!

  • Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

                                                         Ślubujemy!

  • Dawać powody do dumy swoim nauczycielom i rodzicom.

                                                         Ślubujemy!

  • Swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość.

                                                         Ślubujemy!

  • Ślubuję być dobrym Polakiem i godnie służyć ojczyźnie.

 Ślubujemy!

 

W tym wyjątkowo ważnym dniu nowi członkowie społeczności szkolnej otrzymali pamiątkowe dyplomy i opaski  odblaskowe w kształcie serca. Rodzice, których wsparcie w codziennych zmaganiach szkolnych ma ogromne znaczenie,  podziękowali pani dyrektor za wzruszającą uroczystość, wręczając piękne bukiety kwiatów. Wyrazili nadzieję, że wzorowe wypełnianie roli ucznia przyniesie ich dzieciom wiele radości oraz pozytywnie wpłynie na kształtowanie osobowości „młodych obywateli Polski”.

Wszystkie zdjęcia z uroczystości dostępne są pod adresem:

http://videostudioperzanowski.pl/foto.htm

 

Ia Ib Ic Id Ie DSC 7489 DSC 7491 DSC 7494 DSC 7503 DSC 7505 DSC 7506 DSC 7516 DSC 7517 DSC 7520 DSC 7523 DSC 7533 DSC 7545 DSC 7547 DSC 7554 DSC 7559 DSC 7565 DSC 7576 DSC 7586 DSC 7591