GALA NAGRÓD

imagesRok szkolny 2015/2016 zbliża się ku końcowi. Był to okres wytężonej nauki i pracy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Wielu spośród wychowanków naszej szkoły zostało uhonorowanych za osiągnięcia dydaktyczne i sportowe. 20 czerwca 2016 r. miała miejsce ostatnia w tym roku szkolnym gala nagród. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, medale, puchary, a wszystkie prezenty zostały ufundowane z funduszu Komitetu Rodzicielskiego SP 6.

tarcza„Najlepszymi Absolwentami” szkoły zostali: Jan Wiercioch, kl. 6a i Anna Kurowska, kl. 6a. Dwojgu najlepszym uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen 5,70 zostaną wręczone statuetki Sienkiewicza w dniu ukończenia przez nich nauki w SP 6. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

tarcza Tytuł „Najlepszego Czytelnika Roku 2015/2016 SP 6” przypadł uczniowi klasy 1 c Mateuszowi Kowalczykowi, który przeczytał 32. książki. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się kolega i koleżanka z klasy Mateusza - Szymon Kozłecki - 29 książek i Amelia Lipińska, która wypożyczyła i zainteresowaniem przeczytała 28 książek.

W szkolnym konkursie plastycznym dla klas I – III pt. „Czarodziejski świat baśni” jury najwyżej oceniło prace Natalii Milewskiej, kl. 3c, Bartosza Milewskiego, kl. 2b, Bartosza Kałabunaz, kl. 1a, którzy zajęli 1. miejsce. Druga lokata przypadła Tatianie Aniśko, kl. 2a, i Łucji Grudzińskiej, kl. 1c, a trzecim miejscem pochwalić się mogli Maria Szkup, kl. 2d, Grzegorz Krzewski, kl. 2b i Aleksandra Adameczek, kl. 1c.

tarcza„Być alfą i omegą” to tytuł szkolnego konkursu frazeologicznego dla klas IV – VI. Aby zmierzyć się z zadaniami konkursowymi, uczniowie musieli mieć głowę nie od parady. Celem konkursu było: podnoszenie sprawności językowej, propagowanie kultury i tradycji języka polskiego oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań językiem ojczystym. Konkurs składał się z dwóch części: część pierwsza miała charakter pisemny, zadania obejmowały znajomość i rozpoznawanie podstawowych pojęć frazeologicznych; część druga polegała na przedstawieniu w formie pantomimy związku frazeologicznego wylosowanego przez uczestnika.

Pięcioro spośród 27. uczestników zebrało laury: Gabriela Buczek, kl. 6c (1. miejsce), Bianka Szymańska, kl. 6c, Weronika Kniej, kl. 6e, Weronika Kałowska, kl. 6e ex aequo 2. miejsce i Aleksandra Czaplińska, kl. 6c – 3. miejsce. Gratuluję zwycięzcom i życzę, aby nie spoczęli na laurach i nadal się rozwijali.

tarczaRok 2016 jest rokiem Sienkiewicza. Jak przystało na wychowanków szkoły noszącej miano zacnego noblisty, uczniowie aktywnie wzięli udział w kilku konkursach poświęconych patronowi. W szkolnym Konkursie literackim inspirowanym twórczością H. Sienkiewicza piękny wiersz poświęcony patronowi przedstawił Jakub Szymańskiz kl. 5d. Nie muszę chyba dodawać, że za ten utwór Kuba zajął w konkursie 1. miejsce. Oto wiersz laureata:

 

,,Henryk Sienkiewicz"

Henryk Sienkiewicz – twórca godny chwały,

zasłynął z wielu powieści wspaniałych:

„W pustyni…”, „Quo vadis?”, „Trylogia”, „Krzyżacy” –

miał przy tych utworach wiele pracy.

 

W uznaniu dostał Nagrodę Nobla,

która najlepszych twórców jest godna.

Lubił też bardzo pisać nowele,

a w nich - mistrzowsko osiągał cele.

 

Zwiedził Egipt, Zanzibar, połowę Afryki…

Często też słyszał tygrysów ryki.

Opisał przygody Stasia i Nel

i jaki podróż ich miała cel.

 

W pewien majowy wiosenny wtorek

w Woli Okrzejskiej zwiedziliśmy dworek:

miejsce narodzin polskiego noblisty,

zbiór eksponatów i park cienisty.

 

Polacy w podzięce, dla czci i chwały

kopiec pamięci mu usypali.

W Mińsku Mazowieckim SP nr 6

Sienkiewicza ma imię - na noblisty cześć.

Jakub Szymańskiz kl. 5d.

 

Drugie miejsce otrzymały uczennice Amanda Sas, kl. 5a iMaria Pełka z kl. 5 d, które w swoich twórczych pracach odmieniły los Janka Muzykanta, a trzecie miejsce przypadło Weronice Szubińskiej z kl. 5 d i Alicji Gonet z kl. 5 d za list, w którym opisały spotkanie z patronem naszej szkoły.

 

tarczaTo nie koniec konkursów poświęconych Sienkiewiczowi. W szkolnym konkursie plastycznym nt. „Pejzaże w powieści H. Sienkiewicza pt. W pustyni i w puszczy”najpiękniejszą pracę wyczarował Szymon Prus, kl. 6 e. Laureat w impresjonistyczny sposób uchwycił urok afrykańskiej puszczy. Wykorzystując technikę drobnych punktów, ciekawie manipulował kolorem. Drugie miejsce przypadło Wiktorii Ładno, kl. 5d i Marii Pełka również z kl. 5 d, a trzecie Wiktorii Kuś z kl. 4 c i Wiktorii Kozakiewiczz kl. 5 d.

W kategorii klas I – III laureatkami zostały Anna Syryjczyk i Łucja Gut, 10 osób zostało wyróżnionych:Emilia Sędek, Natalia Madry, Grzegorz Krzewski, Wiktoria Osmulska, Filip Lemiesz Maciej Gągol, Antonina Kurkiewicz, Bartosz Chłopik, Karol Kędziora, i Aleksandra Kruszewska.

Prace laureatów konkursu wyeksponowane są w galerii Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim (II piętro) i mogą je podziwiać wszyscy mieszkańcy naszego miasta i okolic.

  WP 20160525 16 00 08 Raw WP 20160525 16 01 24 Raw WP 20160525 16 01 32 Raw WP 20160525 16 01 44 Raw

 tarczaPodczas ostatniejw tym roku szkolnym gali nagród uhonorowani zostali również najlepsi matematycy. W kategorii klas czwartych tytuł „Arytmetyka” zdobył Bartosz Blacharski z kl. 4b., w kategorii klas piątych tytuł „Planimetry” otrzymała Aleksandra Perl z kl. 5a, a w kategorii klas szóstych tytuł „Algebraika” przypadł Zofii Szafraniak z kl. 6a.

 Aktywność społeczna uczniów również została nagrodzona. Za pracę w samorządzie uczniowskim uhonorowani zostali następujący wychowankowie: Anna Kurowska, kl. 6a, Martyna Miszto, kl. 6a i Beniamin Gniadek, kl. 6 d.

 tarczaZa aktywny udział w zajęciach tanecznych i postawę na medal zostali nagrodzeni medalami następujący uczniowie: Aleksandra Brzost, Katarzyna Chrust, Martyna Ratyńska, Magdalena Witkowska, Maciej Grzybowski, Gabriela Janiszek, Karol Cudny, Marta Rektus, Natalia Padzik, Oliwia Gizińska, Oliwia Toczyska, Maja Gadomska, Amelia Korczak, Izabela Górska, Alicja Kraus, Jolanta Pośpiech i Alicja Kluska.

 Tytuł „Najlepszego Sportowca Roku” przypadł uczennicy klasy 6a, Luizie Bouchiker i uczniowi klasy 6 d, Janowi Włodarkowi.

 

tarczaPrzed publicznością zaprezentowała się plejada gwiazd sportu naszej szkoły: w indywidualnych zawodach w gimnastyce artystycznej efekty uzyskiwali: Maja Ratyńska i Jakub Kozaczek. W indywidualnych biegach przełajowych największe sukcesy odnieśli: Luiza Bouchiker, Robert Perzanowski, Jakub Witan, Jan Włodarek i Kamil Szczęsny.

 

tarczaPozostali uczniowie wykazali się osiągnięciami w lekkiej atletyce i grach sportowych zespołowych: Jakub Młot, Maciej Woś, Maciej Smolak, Magdalena Wronka, Julia Leszczyńska, Aleksandra Sarniak, Wiktoria Jakóbowicz, Klaudia Miszczuk, Kamil Szczęsny, Jakub Gałązka, Jakub Czopek, Marcin Rońda, Szymon Mika, Mateusz Pędowski, Weronika Kniej, Martyna Jędrzejczyk, Dominika Popowska, Robert Perzanowski, Aleksander Dzięcielski. Nie byłyby możliwe tak liczne osiągnięcia uczniów bez mistrzowskiego wkładu pracy nauczycieli, p. Beaty Kowalczyk, p. Tomasza Rokity, p. Sebastiana Reczka, którym również należą się podziękowania.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy odnieśli sukcesy dydaktyczne i sportowe i życzymy powodzenia na kolejnym etapie edukacji.

 

WP 20160620 12 35 37 Raw WP 20160620 12 14 21 Raw WP 20160620 12 10 18 Raw WP 20160620 11 26 37 Raw WP 20160620 11 25 06 Raw WP 20160620 11 23 21 Raw WP 20160620 11 21 18 Raw WP 20160620 11 20 13 Raw WP 20160620 11 12 35 Raw WP 20160620 11 15 14 Raw WP 20160620 11 15 01 Raw WP 20160620 11 13 52 Raw WP 20160620 11 12 35 Raw WP 20160620 11 10 29 Raw