SPRZĄTANIE ŚWIATA

1Najbliższe okolice naszej szkoły to również cząstka świata. Proszę rozejrzeć się dookoła! Czy mi się wydaje, czy wokół SP 6  zrobiło się jasno i wesoło? To nie złudzenie, moi Drodzy, tylko efekt końcowy ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2016”, w której ochoczo wzięli udział wychowankowie naszej szkoły.

 

 

 

Uczniowie wszystkich klas, pod opieką nauczycieli, wyposażeni do pracy w gumowane rękawiczki, z workami na odpady dzielnie zabrali się do pracy, a „skarbów” w najbliższym otoczeniu szkoły nie brakowało. Najstarsi adepci wyruszyli nieco dalej, w okolice dworca PKP, Stadionu Mazovii i do pobliskiego lasu. Pracy było sporo, ale humory dopisywały, pogoda również, toteż z zadaniem szybko się uporano.

Wszystkie „znaleziska” dzielnie przyniesiono do szkolnego śmietnika, skąd trafią tam, gdzie ich miejsce, tzn. na wysypisko. Tegoroczna akcja sprzątania świata odbyła się pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów!” i jak co roku skupiła wielu zainteresowanych. Wychowankowie naszej szkoły systematycznie biorą w niej udział, ucząc się w ten sposób szacunku do środowiska naturalnego, jak również dbałości o miejsce, w którym pracują i mieszkają.

sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016 sprzątanie świata 2016