ZABAWY KULINARNE W 2D

19Na zakończenie jesiennej tematyki zajęć uczniowie klasy 2d mieli okazję do wspólnego tworzenia pysznych szaszłyków owocowych. Była to lekcja, która łączyła dobrą zabawę z nauką o jesiennych przysmakach i zdrowym odżywianiu. Drugoklasiści poszerzyli swoją wiedzę na temat owoców, które królują w polskich jesiennych sadach i poznali ich wartości odżywcze. Zaplanowaliśmy kolejne kroki, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego i higienicznego przygotowania posiłków. Następnie z dużym zaangażowaniem uczniowie przystąpili do praktycznej części, tworząc kolorowe i apetyczne szaszłyki, mając do dyspozycji owoce krajowe i egzotyczne. Każda grupa starała się jak najlepiej wykonać swoje zadanie, po którym czekała wyśmienita nagroda - degustacja:)


Tydzień później wróciliśmy do naszych kulinarnych przygód. Z okazji Dnia Zdrowego Śniadania wykonaliśmy pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Działania praktyczne poprzedziły zajęcia na których poznaliśmy piramidę zdrowia, zasady komponowania zdrowych posiłków oraz omówiliśmy wartości odżywcze przyniesionych przez dzieci składników. Podczas tworzenia kanapek uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale mieli także mnóstwo dobrej zabawy. Była to świetna okazja do rozwijania umiejętności manualnych i zachęcania dzieci do jedzenia zdrowych przekąsek.

1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25