DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

321 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r.  kiedy to bracia McCormack postanowili zareagować  na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem i Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka i zawiść szkodzą. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

 

Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w strunę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość.

W tym roku do obchodów Dnia Życzliwości włączyła się  nasza szkoła. Świetlica szkolna uruchomiła Pocztę Życzliwości. Przez dwa dni do specjalnej skrzynki można było wrzucać kartki z pozdrowieniami i miłymi słowami dla koleżanek kolegów, nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły. Akcja cieszyła się ogromną popularnością.  Dzieci mogły je wykonywać na świetlicy lub przygotować w domu. W poniedziałek w Dniu Życzliwości dziesiątki kartek trafiłydo adresatów wywołując uśmiech na twarzach dzieci oraz pracowników szkoły. Zwieńczeniem całej akcji było wykonanie orderów życzliwości, które miały przypominaćwzajemnym pomaganiu i uśmiechu nie tylko od święta.

Pamiętajmy, że pozytywna energia , którą przekazujemy drugiemu człowiekowi, wraca do nas ze zdwojoną siłą.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12