Konkurs Krasomówczy

kon kras122 października w siedzibie Mazowieckiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Mińsku Mazowieckim odbyły się powiatowe eliminacje do szesnastego już Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Wzięło w nim udział trzydziestu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich.

 

Naszą szkołę reprezentowały: Łucja Czyż z klasy V c, Sylwia Stupnicka i Martyna Kowalczyk z klasy VI c oraz Angelika Wichrowska z VI d.

W tym roku patronat nad konkursem objęło Narodowe Centrum Kultury, więc jego ranga jeszcze wzrosła.

Od lat przyjacielem konkursu jest znany aktor, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, Stanisław Górka. Zasiada on w jury konkursu jako jego przewodniczący.

            Cóż to jest krasomówstwo? Mówiąc najprościej to sztuka ładnego, zrozumiałego wypowiadania się i opowiadania o ludziach, wydarzeniach, pięknie krajobrazu. Uczestnicy konkursu zdobywają umiejętność spójnego, zwięzłego wypowiadania się na zadany temat, opanowania tremy, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i bronienia własnego zdania w wystąpieniach publicznych. Te umiejętności są bardzo przydatne w życiu.

Bardzo cieszy nas fakt, że uczennice naszej szkoły zostały dostrzeżone przez jury: Angelika Wichrowska zajęła I miejsce i reprezentowała nasze miasto w etapie wojewódzkim konkursu w Warszawie. Tam zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego konkursu.

Sylwia Stupnicka zajęła trzecie miejsce w etapie powiatowym.

Uczennicom prezentacje pomogły przygotować panie: Beata Sałajczyk, Greta Baltaziuk-Gałązka i Renata Engelbrecht.

kon kras1 kon kras2 DSC02446 DSC02450 DSC02452 DSC02454 DSC02460