Zdrowie, sport i zabawa

129 maja w naszej szkole w ramach Wiosennej Promocji Zdrowia tradycyjnie odbył się międzyszkolny konkurs „ Zdrowo i bezpiecznie”, który przebiegał pod hasłem „ ABC pierwszej pomocy”.

 

    Konkurs przeznaczony był dla klas II- IV. Jego celem było kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród dzieci poprzez promocję aktywnego stylu życia i odpowiedniej diety, jak również doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach ( skaleczenia, otarcia, krwawienia z nosa, stłuczenia, oparzenia, omdlenia, świadek wypadku).

2   3    5  

    W konkursie udział wzięli uczniowie mińskiej Jedynki i Szóstki oraz uczniowie szkół podstawowych z Ładzynia i Mlęcina.

    Naszą szkołę dzielnie reprezentowały:  Alicja Chmielarczyk z klasy IVb, Dominika Popowska  z klasy IIIe i Karolina Wilczek  z klasy IIa.

4  7  8  9  10

    Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego- obejmującego zagadnienia dotyczące zasad zdrowego życia, bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy, przygotowanego przez panie Grażynę Suchodolską i Janinę Piekut oraz sprawnościowego- przygotowanego przez panie Renatę Krasnodębską i Agnieszkę Kraus.

    Finał potyczek oceniała komisja w składzie: pielęgniarka szkolna Bożena Nastaga, pracownicy Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej Lidia Padzik i Ewa Kowalska oraz przedstawiciel Agencji Rynku Rolnego w Warszawie.

11  12  13  14

    Tegorocznymi laureatami konkursu zostali uczniowie szkół podstawowych z Ładzynia i Mlęcina.

    W trakcie konkursu podsumowano VII edycję programu TRZYNAJ  FORMĘ. Wyłoniono laureatów szkolnego konkursu literackiego i plastycznego „Zdrowo i bezpiecznie” dla klas IV-IV:

I miejsce- Mikołaj Taras kl.VIc

II miejsce- Jan Kielak kl.IVa

III miejsce- Zuzanna Król kl. IVb

    W konkursie literackim wyróżniono Weronikę Maślankę  z klasy IVb za wiersz „Mądry po szkodzie”. Konkursy przygotowała i przeprowadziła pani Elwira Czyż.

    Wśród klas II- III przeprowadzono konkurs plastyczny  „ W zdrowym ciele zdrowy duch”, w którym wyróżniono:

I miejsce- Maja Piętka i Wiktoria Ładno kl.IId

II miejsce- Helena Kędziora kl.IIc

III miejsce- Patrycja Lisowska kl.IIc

6  

    Całe spotkanie uświetniły występy klas trzecich i pokazy udzielania pierwszej pomocy. Szczególną popularnością i aplauzem publiczności cieszyła się piosenka „Owocowy karnawał” w wykonaniu kl.IIIb.

    Wiele uśmiechów i radości przysporzyły  dzieciom liczne nagrody sponsorowane przez Agencję Rynku Rolnego w Warszawie, miński Sanepid, Placówkę Handlową IMPET- komputery z impetem przy ulicy Cichej 12 w Mińsku Mazowieckim oraz Dyrekcję i Radę Pedagogiczną ze Szkoły Podstawowej nr 6.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 14 14