ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/18
Kalendarz Szkolny 2017/2018
187 Tyle dni nauki szkolnej pozostało jeszcze do końca roku szkolnego. |
98 Tyle dni wolnych od nauki pozostało jeszcze do wakacji, a 178 razem z wakacjami. |
178 Tyle dni wolnych od nauki jest w całym roku, licząc wszystkie weekendy, święta oraz ferie zimowe i wakacje. |
365 Tyle dni trwa cały rok szkolny, czyli od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r. |
4 IX 2017 (pon) ................. Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 16 IX 2017 (sob) ……………….Akcja ,,Sprzątanie świata 2017” odpracowujemy 14 X 2017 (sob) ………… ….. Dzień Edukacji Narodowej 31 X 2017 (wt) …………….… odpracowany 16 IX 2017 sobota akcją ,,Sprzątanie świata 2016” 1 XI 2017 (śr) ………………..Wszystkich Świętych 11 XI 2017 (sob) …………. Święto Niepodległościowe dzień wolny od zajęć dydaktycznych 23 – 31 XII 2017 ............Zimowa przerwa świąteczna 1 I 2018 (pon) ………………….Nowy Rok 6 I 2018 (sob) …………………Święto Trzech Króli dzień wolny od zajęć 15 – 28 I 2018 ................ Ferie zimowe dla woj. mazowieckiego 29 III –3 IV 2018 ...........Wiosenna przerwa świąteczna 1 V 2018 (wt) ……………………1 Maja dzień wolny od zajęć dydaktycznych 3 V 2018 (czw) ……………. 3 Maja dzień wolny od zajęć dydaktycznych 8 V 2018 (wt) …………………..Dzień Patrona Szkoły 31 V 2018 (czw) ……… …Boże Ciało dzień wolny od zajęć 10 VI 2018 (ndz) ………………Festyn Rodzinny odpracowujemy 1.06.2018 (pt. po Bożym Ciele) 22 VI 2018 (pt)..................Zakończenie roku szkolnego 2017/18 23 VI – 31 VIII 2018 ....Wakacje
Dodatkowe dni wolne od zajęć wychowawczych:
|
KADRA PEDAGOGICZNA
w roku szkolnym 2017/2018
Dyrektor szkoły - p. Anna Zalewska - edukacja wczesnoszkolna
Wicedyrektor - p. Renata Maciejec – przyroda
Wicedyrektor - p. Elżbieta Brygoła - informatyka
Kierownik świetlicy szkolnej p. - Lidia Ładno – przyroda
Greta Baltaziuk-Gałązka - nauczyciel języka polskiego
Renata Engelbrecht - nauczyciel języka polskiego
Marzena Grudzińska - nauczyciel języka polskiego
Agnieszka Łodyga - nauczyciel języka polskiego
Lena Sęk - nauczyciel języka angielskiego
Olga Witek - nauczyciel języka angielskiego
Emilia Dębska – nauczyciel języka angielskiego
Monika Pszonka - nauczyciel języka niemieckiego
Lucyna Blacharska - nauczyciel matematyki (urlop macierzyński)
Kinga Mucha – nauczyciel matematyki
Agata Cecotka - nauczyciel matematyki
Magdalena Kozioł - nauczyciel matematyki
Elwira Czyż - nauczyciel przyrody
Dajana Kaska - nauczyciel chemii i przyrody
Dorota Sugier - nauczyciel fizyki
Sabina Piechnik - nauczyciel geografii
Małgorzata Domeradzka - nauczyciel historii, muzyki, plastyki
Jakub Maguza - nauczyciel muzyki
Aneta Gontarska – nauczyciel historii i doradztwa zawodowego
Małgorzata Tomkiewicz - nauczyciel informatyki, plastyki, techniki
Ireneusz Śledź - nauczyciel informatyki, techniki
Ewelina Spychała - nauczyciel techniki
Beata Kowalczyk - nauczyciel w-f, instruktor pływania
Sebastian Reczek - nauczyciel w-f, instruktor pływania
Tomasz Rokita - nauczyciel w-f, trener piłki nożnej, prezes UKS
Waldemar Osica - nauczyciel w-f, instruktor pływania
s. Ewa Orzechowska - nauczyciel religii
Janina Piekut - nauczyciel religii
Ks. Paweł Trzciński - nauczyciel religii
Marzanna Barys - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Halina Prus - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Hanna Gorzałka – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Renata Krasnodębska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Halina Prus - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Agnieszka Kraus - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej (urlop macierzyński)
Agnieszka Królak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Agnieszka Książek - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Beata Kupiec - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Eliza Lalak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Grażyna Suchodolska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Jolanta Czyżkowska - nauczyciel wychowania przedszkolnego
Aneta Syryjczyk – nauczyciel wychowania przedszkolnego
Anna Pessel - nauczyciel wychowania przedszkolnego
Monika Nowak - nauczyciel wychowania przedszkolnego
Monika Ufnal - nauczyciel wychowania przedszkolnego
Sylwia Gugała - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej
Bogumiła Wróblewska - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej (urlop)
Marta Piotrowska - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej
Mariańczyk Mirosława – nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej
Magdalena Mariańczyk - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej
Paulina Białoskurska - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej
Justyna Kalinowska - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej
Katarzyna Mettel - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej
Ewa Jurczuk - pedagog
Magdalena Sędek - psycholog szkolny
Katarzyna Filipczak- Maślanka – logopeda
Aneta Wiktorowicz - logopeda
Agnieszka Rybak - surdopedagog
Iwona Kowalczyk – nauczyciel muzykoterapii
Dorota Perl - zajęcia rewalidacyjne
Adam Kur - nauczyciel rytmiki
Beata Sałajczyk – bibliotekarz i nauczyciel świetlicy szkolnej
Bożena Swatko - bibliotekarz
Karolina Durka - nauczyciel świetlicy szkolnej
Joanna Gałązka - nauczyciel świetlicy szkolnej
Małgorzata Gałązka - nauczyciel świetlicy szkolnej
Agata Zychowicz – nauczyciel świetlicy szkolnej
PRACOWNICY NIEPEDAGOGICZNI SZKOŁY
Anna Pyszel - starszy specjalista
Karolina Nowakowska - główna księgowa
Ewa Mroczkowska – starszy referent
Urszula Abelska - starszy intendent
Marcin Wachnicki - informatyk
Małgorzata Kowalczyk – kucharka
Ewa Bakuła - pomoc kuchenna
Barbara Zawadzka - pomoc kuchenna
Maria Gecyngier - pomoc kuchenna
Magdalena Osica – woźna oddziałowa gr. O
Agnieszka Górska – pracownik do prac lekkich
Małgorzata Krzyżanowska – pracownik do prac lekkich
Hanna Krzyżanowska- Korzeń - pracownik do prac lekkich
Honorata Matak – pracownik do prac lekkich
Ewa Podgórska – pracownik do prac lekkich
Agnieszka Trąbińska - pracownik do prac lekkich
Anna Zając - pracownik do prac lekkich
Stanisław Górski - konserwator
Ryszard Szczęsny - konserwator
Natalia Proczko - pomoc nauczyciela
Kamila Tarczyńska - pomoc nauczyciela
ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Przewodnicząca - Mgdalena Matzanke kl. 7a Zastępca - Adrian Gral kl. 7a Skarbnik - Natalia Konca kl. 7d
PRZYDZIAŁ BOKSÓW W SZATNI W ROKU SZKOLNYM 2017/18
|
PRZYDZIAŁ SAL LEKCYJNYCH I WYCHOWAWSTW W R. SZK. 2017-18
W szkole utworzono 27 oddziałów, w tym 7 klas integracyjnych i 3 oddziały zerowe.
Oddział Oa (25 dzieci) 10 godz. (godz.7:00 -17:00) wych. p. M. Nowak i p. M. Ufnal sala 1 ,,na górze”
Oddział Ob (25 dzieci) 10 godz. (godz.7:00 -17:00) wych. p. A.Pessel i p. A. Syryjczyk sala 2 ,,na dole”
Oddział Oc (11 dzieci) 5- godz. (godz. 7:30-12:30 13:00 w dn. z rel) wych. p. J. Czyżkowska s.112
W sali 209 zajęcia świetlicy popołudniowej w godzinach 13:40 - 15:40.
Świetlica szkolna ma do dyspozycji sale 112 i 120 .
Dni tygodnia |
Klasy znajdujące się pod opieką rano |
Klasy znajdujące się pod opieką popołudniu |
pon. wt. śr. |
I zmiana kl.: 1c, 2b, 3a, 3d |
II zmiana kl. : 1a, 1b, 2a, 3b, 3c, |
czw. pt. |
II zmiana kl. : 1a, 1b, 2a, 3b, 3c, |
I zmiana kl.: 1c, 2b, 3a, 3d |
sala 314 i 207, biblioteka, korytarze szkolne - zajęcia wyrównawcze,
sala 216 pracownia informatyczna + sala do zajęć dydaktyczno-wyrównawczych,
o salę gimnastyczną i salkę gimnastyki korekcyjnej dbają nauczyciele w-f i zajęć specjalistycznych Zmianowość w klasach I -III (I sem.3 dni rano i 2popołudnie, II sem.–3 dni popołudnie i 2 rano).
9 klas edukacji wczesnoszkolnej - 3 klasy I abc + 2 klasy II ab + 4 klasy III abcd
sala |
I zmiana (ppp + rr) |
II zmiana ( rrr + pp) |
113 |
p. R. Krasnodębska kl. 3d 25 uczniów |
p. B. Kupiec kl. 2a/i 18 ucz |
114 |
p. A. Książek+ M. Mariańczyk kl. 3a/i 17 ucz. |
p. E. Lalak kl. 3c 21 ucz. |
117 |
p. G. Suchodolska kl. 2b 18 ucz. |
p. M. Barys +K. Mettel kl. 1a/i 17 ucz |
211 |
p. A. Królak kl. 1c 25 ucz. |
p. H. Gorzałka kl. 1b 24 ucz. |
217 |
p. Agnieszka Łodyga 4 e 24 ucz. |
p. H. Prus kl. 3b 24 ucz. |
112 |
|
świetlica |
15 klas IV-VI - 4kl. VII abcd, 3 kl. VI abc, 3 kl. V abc, 5 kl.IV
sala |
klasa, wychowawca, liczba uczniów |
pracownia przedmiotowa |
piwnica 7 |
Va/i p. M.Domeradzka+ J. Kalinowska 17 ucz. |
historyczna |
8 |
IVd p. Emilia Dębska 24 ucz. |
j. angielskiego |
I piętro 209 |
IVa/i p. Olga Witek + P. Białoskurska 19 ucz. |
plastyczno-techniczna |
210 |
VII b p. Małgorzata Tomkiewicz 20 ucz. |
informatyczna |
216 |
VII c p. Sebastian Reczek 19 ucz. |
informatyczna |
218 |
Vb/i p. Beata Kowalczyk + M.Mariańczyk 16 ucz. |
|
II piętro 301 |
IVb p. Dajana Kaska 19 ucz. |
chemiczno-fizyczna |
308 |
VIa/i p. Elwira Czyż + M. Piotrowska 16 ucz. |
przyrodnicza |
309
|
VII a p. Agata Cecotka 18 ucz. IVc p. Magdalena Kozioł 24 ucz. |
matematyczna |
310 217 |
VI b p. Renata Engelbrecht 23 ucz. IVe p. Agnieszka Łodyga 24 ucz. |
polonistyczna |
315 |
VI c p. Kinga Mucha 25 ucz. |
matematyczna |
316 |
Vc p. Marzena Grudzińska 26 ucz. |
polonistyczna |
317 |
VII d p. Greta Baltaziuk-Gałązka 18 ucz. |
|
Fakultatywne zajęcia wychowania fizycznego na basenie
w roku szkolnym 2017-2018
W każdy czwartek i piątek począwszy od 14 IX 2017r. odbywać się będą zajęcia na basenie dla klas IV
wg grafiku:
KLASY IV
Klasa czas lek. |
Liczba uczniów wychowawca klasy |
Wyjazd ze szkoły Czas- opiekun |
Wyjazd z basenu do szkoły Czas- opiekun |
Przebieranie na basenie |
Czas zajęć na basenie |
Przerwa obiadowa |
czwartek |
||||||
IV A 1-2 lek. |
19 uczniów O. Witek
|
8:00 p. Waldemar Osica |
9:35 p. Agata Zychowicz |
8:10 - 8:20 9:20 - 9:30 |
8:20 - 9:20
|
I przerwa 11:30 – 11:45 |
IV B 3-4 lek. |
23 uczniów M. Kozioł |
9:50 p. Agata Zychowicz |
11:25 p. Agata Zychowicz |
10:00 – 10:10 11:10 – 11:20 |
10:10 – 11:10 |
II przerwa 12:35 – 12:55
|
IV C 5-6 lek. |
24 uczniów D. Kaska
|
11:40 p. Agata Zychowicz |
13:15 p. Beata Kowalczyk |
11:50 – 12:00 13:00 – 13:10 |
12:00 – 13:00 |
po II przerwie ok. 13:25 |
piątek |
||||||
IV D 1-2lek. |
17 uczniów E. Padzik |
8:00 p. Waldemar Osica |
9:35 p. Agata Zychowicz |
8:10 - 8:20 9:20 - 9:30 |
8:20 - 9:20
|
I przerwa 11:30 – 11:45 |
IV E 3-4 lek. |
24 uczniów A .Łodyga
|
9:50 p. Agata Zychowicz |
11:25 p. Beata Kowalczyk
|
10:00 – 10:10 11:10 – 11:20 |
10:10 – 11:10 |
II przerwa 12:35 – 12:55
|
Terminy planowanych wyjazdów w roku szkolnym 2017/18
Semestr I Semestr II
wrzesień – 14,15, 21,22, 28,29 luty – 1,2, 8,9, 15,16, 22, 23
październik – 5,6, 12, 13,19, 20,26,27 marzec – 1,2, 8,9, 15,16. 22, 23
listopad – 2,3, 9,10, 16,17, 23, 24, 30 kwiecień – 5,6, 12,13, 19,20, 26,27
grudzień –1, 7,8, 14,15, 21 maj – 10, 11, 17,18, 24,25, 31
styczeń – 4,5, 11, 12 czerwiec –1, 7, 8, 14,15, 21,22
W każdą środę począwszy od 13 IX 2017r. odbywać się będą zajęcia na basenie dla klas VII wg grafiku:
KLASY VII
Klasa czas lek. |
Liczba uczniów wychowawca klasy |
Wyjazd ze szkoły Czas- opiekun |
Wyjazd z basenu do szkoły Czas- opiekun |
Przebieranie na basenie |
Czas zajęć na basenie |
Przerwa obiadowa |
środa |
||||||
VII A 1-2 lek. |
18 uczniów A. Cecotka
|
8:00 p. Sebastian Reczek |
9:35 p. Agata Zychowicz |
8:10 - 8:20 9:20 - 9:30 |
8:20 - 9:20
|
I przerwa 11:30 – 11:45 |
VII B 3-4 lek. |
23 uczniów M. Tomkiewicz |
9:50 p. Agata Zychowicz |
11:25 p. Agata Zychowicz |
10:00 – 10:10 11:10 – 11:20 |
10:10 – 11:10 |
II przerwa 12:35 – 12:55
|
VII C 5-6 lek. |
22 uczniów S. Reczek
|
11:40 p. Agata Zychowicz |
13:15 p. Agata Zychowicz |
11:50 – 12:00 13:00 – 13:10 |
12:00 – 13:00 |
po II przerwie ok. 13:25 |
VII D 7-8 lek. |
17 uczniów G. Baltaziuk-Gałązka
|
13:45 p. Agata Zychowicz |
15:15 p. Beata Kowalczyk |
13:55 – 14:05 15:05 – 15:10 |
14:05 – 15:05 |
I przerwa 11:30 – 11:45 |
Terminy planowanych wyjazdów w roku szkolnym 2017/18
Semestr I Semestr II
wrzesień – 13, 20, 27 luty – 7, 14, 21, 28
październik – 4, 11, 18, 25 marzec – 7, 14, 21, 28
listopad – 8, 15, 22, 29 kwiecień – 4, 11, 18, 25
grudzień – 6, 13, 20 maj – 9, 16, 23, 30
styczeń – 3, 10, 31 czerwiec –6, 13, 20